ВИДАЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ З ІНТЕРНЕТА

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ВИДАЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ З ІНТЕРНЕТА

Час прочитання: 2 хв.

Досить часто фізичні особи і власники юридичних осіб недоторканність честі, гідності та ділової репутації задаються питанням як саме видалити інформацію із Інтернету оскільки така інформація може завдавати значної шкоди і наносити не лише нематеріальні збитки, а й матеріальні.

За допомогою сервісу «WHO IS» є можливість спробувати встановити власника Інтернет сайту на якому була розміщена інформація яку необхідно видалити. Після чого варто спробувати написати власники сайту, хостинг-провайдеру або реєстратору доменного імені (звісно якщо подібна інформація не буде прихована) листа із детальним викладенням проблеми та вимогою видалити інформацію. Реєстратор доменного імені або провайдер має написати власнику сайту листа із відповідною вимогою і дати на усунення проблеми 48 годин.

Варто бути готовим, що реєстратор доменного імені, хостинг-провайдер та власник сайту не реагуватимуть на такі звернення і якщо так трапиться необхідно буде звернутись зі скаргою до відповідної пошукової системи. Наприклад «GOOGLE» має спеціальну форму для відповідних скарг, а саме - Dmca reporrt form.

Якщо брати пошукову систему «GOOGLE» і матеріал містить чітку інформацію за якою можна ідентифікувати особу якій необхідно видалення інформації, а особливо фото де чітко видно обличча, то ймовірність видалення такої інформації складає близько 80%.

Також варто звернути увагу, що «GOOGLE» у напрямку функції яка стосується видалення інформації не містить окремого пункту який би охоплював саме видалення недостовірної інформації, інформації що порушує право на недоторканність честі, гідності та ділової репутації на відміну від інформації яка порушує авторські права. Це можна вважати свого роду проблемним моментом, оскільки фактично будь-хто може розмістити в Інтернеті будь-яку інформацію (у нашому випадку негативну), а видалити її буде не так вже й просто і навіть «GOOGLE» не містить відповідного спеціального пункту.

Якщо описані вище методи не дали бажаних результатів, то єдиним варіантом буде звернення до суду із позовною заявою про захист честі гідності та/або ділової репутації зазначити, але варто зазначити, що даний шлях буде доволі тривалим і може потребувати певних ресурсів, у першу чергу фінансових. Після перемоги у суді та отримання рішення по справі потрібно буде звернутись до технічної підтримки відповідної пошукової системи із вимогою виконати рішення суду, шляхом видалення тієї чи іншої інформації.

Разом із цим, слід звернути увагу на «Search Engine Reputation Management», це дії спрямовані на управління репутацією у пошукових системах. Тобто, таким чином, сайт із інформацією, що порушує право на недоторканість ділової репутації може бути посунуто на більш низькі позиції. Окрім того, даний термін може включати і дії негативного характеру, такі які підробні сайти, омана алгоритмів.

Таким чином видалити інформацію із інтернету самостійно можливо, але з метою збереження власного часу та інших ресурсів радимо звернутись до фахівця у даній галузі.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація