ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ БУДИНКУ. БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ БУДИНКУ. БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ

Час прочитання: 2 хв.

Нерідко виникають ситуації, що громадяни в межах своєї не обізнаності або самовпевненості вчиняють дії, які не зовсім відповідають нормам законодавства. Наприклад, маючи у власності земельну ділянку вважають, що можуть робити на ній будь-що, включаючи будівництво. Але збудувавши будинок без дозвільних документів зіштовхуються з проблемою його узаконення, тобто введення в експлуатацію, підключення нерухомості до комунікацій та інше. Тоді постає питання, як узаконити будинок, що побудований без необхідних дозвільних документів?

Серед можливостей узаконення будівництва є так звана “будівельна амністія”. Тобто, це означає введення в експлуатацію будинку без дозвільних документів без жодних штрафних санкцій для власника.

Будівельна амністія регулюється Наказом Міністерства розвитку громад та територій №158 від 31.08.2018 року.

Які будівлі підпадають під будівельну амністію?

Житлові будинки та інші господарські споруди, які побудовані без відповідних дозволів у період з серпня 1992 року по квітень 2015 року. Але загальна площа таких будівель не має перевищувати 300 квадратних метрів. Також однією з обов'язкових умов для будівельної амністії є те, що будинки мають бути побудовані на земельній ділянці з відповідним цільовим призначенням. Тобто, цільове призначення земельної ділянки має бути “для будівництва та обслуговування житлових будинків”. Якщо цільове призначення інше, наприклад “для садівництва” скористатися будівельною амністією не можливо.

Куди звертатися?

Щоб скористатися будівельною амністією потрібно звернутися до Державної інспекції архітектури та містобудування. Це можна зробити через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), звернутися до ДІАМ особисто або направити документи поштою, або за допомогою електронного порталу ДІЯ.

Необхідні документи для введення будинку в експлуатацію по будівельній амністії

  • заповнена заява;
  • належно завірені копії документів, що підтверджують право власності на земельну ділянку;
  • технічний паспорт на будинок;
  • заповнена декларація про готовність будинку до експлуатації.

Строк розгляду

ДІАМ розглядає заяву з поданими документами про прийняття будинку в експлуатацію з застосуванням будівельної амністії протягом 10 робочих днів з дня її отримання.

Вартість будівельної амністії

Станом на 2022 рік введення будинку в експлуатацію по будівельній амністії є безкоштовною процедурою. Жодні мита або адміністративні збори не сплачуються.

Як вбачається з вищенаведеного, будівельна амністія це чудова можливість без жодних штрафних санкцій узаконити самочинне будівництво.

Якщо виникають запитання чи підпадає будинок під будівельну амністію або потрібна допомога у підготовці та заповненні документів завжди можна звернутися до спеціаліста. Наші юристи практики нерухомості та будівництва допоможуть Вам знайти вихід зі складних ситуацій та самочинне будівництво стане цілком законним.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація