Введення в експлуатацію будинків за будівельною амністією

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс наших клієнтів – час."

Перепельченко Анатолий Александрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Введення в експлуатацію будинків за будівельною амністією

Час прочитання: 2 хв.

Всім відомо, що на кожен новозбудований об'єкт нерухомості повинні бути правовстановлюючі документи. Але трапляється так, що спочатку будується будинок, а вже потім його власник думає про необхідну документацію. Це трапляється, наприклад тоді, коли потрібно увімкнути комунікації до житла, або зареєструватися в ньому. Якщо немає правовстановлюючих документів, то це зробити неможливо. І що ж тоді?

На сьогодні в Україні діє так названа “будівельна амністія”.

Будівельна амністія - це можливість введення в експлуатацію будинку без дозвільних документів про початок будівництва, тобто без будівельного паспорта та повідомлення про початок будівельних робіт.

До яких об'єктів може бути застосована будівельна амністія?

До об'єктів, які мають незначний клас небезпечності (відповідальності). Умовно кажучи, якщо було побудовано невеликий будиночок на один поверх, то його можна узаконити за спрощеною процедурою, але якщо це багатоквартирний будинок - то ні.

Це об'єкт нерухомості, який збудований у період з серпня 1992 року до квітня 2015 року, або якщо це господарська будівля, яка побудована до березня 2011 року.

Збудований об'єкт нерухомості розміщений на земельній ділянці відповідного цільового призначення. Тобто, якщо будинок збудовано на земельній ділянці з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування будинку, то підпадає під будівельну амністію. Але якщо такий будинок, наприклад, побудований на земельній ділянці для садівництва, то під спрощену процедуру введення в експлуатацію він не попадає.

Заяву про введення будинку в експлуатацію має подати виключно власник або користувач земельної ділянки, на якій побудовано будинок.

Документи необхідні для застосування будівельної амністії?

  • Заява про можливість прийняття об'єкта нерухомості в експлуатацію.
  • Заповнена декларація про готовність об'єкта до експлуатації.
  • Звіт про проведення технічного обстеження.
  • Належним чином завірені копії документів, що підтверджують право власності на земельну ділянку на якій розміщено будинок та технічного паспорта.

Строк розгляду

Протягом 10 днів з подання повного пакета документів про введення будинку в експлуатацію виноситься рішення про прийняття об'єкта в експлуатацію

Штрафні санкції

Якщо проводити введення в експлуатацію будинку з застосуванням будівельної амністії, то штрафні санкції за самочинне будівництво не застосовують.

Як вбачається з вищенаведеного, процедура введення будинку в експлуатацію з застосуванням будівельної амністії є не досить складною. Але для того, щоб отримати бажаний результат та узаконити самочинне будівництво без застосування штрафних санкцій не варто нехтувати правової допомоги. Адже саме фахівці в галузі права допоможуть проаналізувати надані документи та нададуть інформацію про те, чи підпадає будинок під застосування будівельної амністії.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація