Встановлення факту смерті військовослужбовця

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв про відстрочку

Зв'язатися зараз

Встановлення факту смерті військовослужбовця

Час прочитання: 3 хв.

Служба у війську в нинішній період є достатньо небезпечною та ризикованою. Коли військовий гине, виконуючи свій обов’язок з захисту Батьківщини, далеко не завжди є можливість забрати тіло з поля бою. Тому важливе значення має довідка про обставини смерті військовослужбовця, аби родина могла належним чином все оформити в правовому полі. Далі потрібно використовувати правовий механізм встановлення факту смерті в судовому порядку. Розповімо про це більш детально, а також зупинимося на тому, чим можуть стати корисними послуги адвокатського бюро «Приходько та партнери».

Встановлення факту смерті військовослужбовця - information deskЯкі проблеми виникають під час встановлення факту смерті?

Родичі зазвичай отримують акт про настання смерті. Проте, він не є медичною довідкою, на підставі якої можна було б здійснити державну реєстрацію смерті. Саме тому родина стикається з відмовою з боку органів РАЦС та не може отримати свідоцтво про смерть свого рідного, який був військовослужбовцем. Однак звернення до РАЦС є обов’язковим етапом, після якого можна звертатися до судової інстанції з заявою щодо встановлення факту смерті. Розгляд таких заяв відбувається в форматі окремого провадження.

Встановлення юридичних фактів регулюється ч.2 ст. 315 ЦПК, тож тут актуальна саме ця правова норма, оскільки йдеться про факти, від яких залежатиме виникнення, припинення чи зміна особистих або майнових прав, якщо закон не передбачає іншого порядку встановлення цих фактів.

Іноді юристи чують від своїх клієнтів питання щодо того, чому вирішення подібної ситуації можливе лише через суд. На превеликий жаль, законодавець на сьогодні не передбачив іншого варіанту, окрім судового. Тож доводиться враховувати цю обставину та рухатися шляхом, передбаченим правовими нормами. На цьому шляху буде актуальною підтримка хороших та досвідчених юристів.

 

Встановлення факту смерті військовослужбовця - a10a8812

Встановлення факту смерті військовослужбовця - brand protection 2Що робити далі, коли судове рішення отримано?

Коли ви отримали судове рішення, саме час звернутися до органів РАЦС із ним. В такому випадку вони будуть зобов’язані виготовити та видати вам свідоцтво про смерть військовослужбовця, котрий є вашим рідним.

Якщо делегувати цей процес фахівцям, то його можна пройти значно легше, не відволікаючись на судовий розгляд та підготовку до нього. В подальшому документ буде необхідним для оформлення передбачених законом пільг, отримання виплат тощо.

Встановлення факту смерті військовослужбовця - group protectionЗ якими запитами до нас ще звертаються в царині військового права?

Військове право є одним з ключових напрямків роботи, на якому спеціалізується наша команда. Тож ми працюємо з широким спектром запитів клієнтів – починаючи з роз’яснення в консультаційному процесі правових норм щодо мобілізації та закінчуючи супроводом оформлення документів, котрі підтверджують зникнення військового безвісти чи його потрапляння в полон.

 

У таких стресових ситуаціях родинам буває складно самотужки діяти. До того ж, на них падає велика відповідальність у цілому ряді інших організаційних та психологічних аспектів. Тому доцільно бодай юридичний бік питання довірити тим, хто регулярно працює в такій категорії справ та може якісно допомогти своїм клієнтам. Звернувшись до нас, Ви отримаєте компетентний правовий супровід справ у галузі військового права.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація