ВСЕ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ: НОВІ ПІДСТАВИ, ОФОРМЛЕННЯ І РОЗРАХУНОК

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ВСЕ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ: НОВІ ПІДСТАВИ, ОФОРМЛЕННЯ І РОЗРАХУНОК

Час прочитання: 2 хв.

Для роботодавця та працівника прийняття та звільнення з роботи це процес, який потребує правильного документального оформлення. В цьому процесі для роботодавця необхідно все зробити чітко, правильно та з дотриманням норм трудового законодавства. На час воєнного стану в Україні крім звичайних причин звільнення законодавець доповнив нормативну базу новими підставами. Щоб не допустити помилок в їх оформленні й потрібно детально визначити, що це за підстави.

Нові підстави звільнення

  • Звільнення з ініціативи працівника без відпрацювання двотижневого строку. Законодавець дозволив працівникові розірвати трудовий договір у строк в який він просить, якщо підприємство на якому працівник працює знаходиться в районі де ведуться бойові дії.
  • Можливість звільнення працівника під час перебування на лікарняному або у відпустці. Датою звільнення буде перший робочий день працівника. Виключення становить перебування працівника у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами.
  • Не потрібно отримувати згоди профспілкової організації при скороченні штату працівників чи ліквідації підприємства.

Оформлення звільнення

Оформлення звільнення залежить від його підстави. Наприклад, якщо це звільнення за згодою сторін або за бажанням працівника має бути обов'язково заява працівника на звільнення. В заяві має бути вказана дати з якої працівник бажає бути звільненим. Якщо це ліквідація підприємства або скорочення штатів заяви від працівника не потрібно. На підставі заяви видається наказ про звільнення. Працівник має бути ознайомлений з наказом про звільнення особисто під підпис. Копія наказу про звільнення має бути вручена працівникові. Після ознайомлення працівника з наказом про звільнення роботодавець має належним чином заповнити трудову книжку та внести в неї необхідні записи про звільнення з вказівкою на причину звільнення та відповідну статтю КЗпП. Наступним кроком є видача трудової книжки працівникові.

Якщо працівник не має змоги отримати трудову книжку особисто, то за його заявою така трудова книжка може бути надіслана йому рекомендованим листом поштою.

Розрахунок

Ще одним важливим етапом звільнення є розрахунок з працівником. Норми трудового законодавства вказують на те, що в день звільнення з працівником має бути проведений повний розрахунок. Мається на увазі, що працівникові виплачується фактично зароблена заробітна плата та в окремих випадках компенсація за невикористані дні відпустки працівника.

З описаного вище, на перший погляд не має нічого складного при звільненні з роботи працівника та його документальному оформленні. Важливо все оформлювати вчасно та правильно вносити записи в наказ про звільнення та трудову книжку і тоді проблем буде. Але у випадку незрозумілих або спірних ситуацій завжди можна скористатися допомогою спеціаліста з трудового права. Адже від непередбачуваних обставин не застрахований ніхто.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація