Фото: Вкрали криптовалюту – що робити і як повернути гроші?

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Вкрали криптовалюту – що робити і як повернути гроші?

Час прочитання: 3 хв.

На сьогодні досить актуальним питанням являються кіберзлочини. Це стосується, зокрема, криптовалюти. Дуже часто інвестори не знають, яким чином їм повернути кошти в ситуаціях, коли їх таким чином пограбували. В цій статті фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери розкажуть, що робити в ситуації, коли вкрали криптовалюту. 

Особливості кіберзлочинів, пов’язаних з криптовалютою

Шахраї, які «полюють» на криптовалюту, мають в своєму арсеналі різноманітні хитрощі, які допомагають швидко заволодіти Вашими цифровими активами. При цьому майже всі їх дії залишаються непоміченими. 

Активи в криптовалюті можуть використовуватись для побудови різноманітних фінансових пірамід, які будуть описані нижче. 

Серед найбільш поширених видів шахрайства з криптовалютою:

  1. Фішингові афери.
  2. Схема Понці.
  3. Схеми з фальшивими гаманцями та ІСО.

приходько та партнери

Розглянемо ці шахрайські схеми більш детально. 

Фішингові афери 

Це найпоширеніший вид шахрайства в сфері крипти. Фішингові атаки здійснюються через електронну пошту, веб-сайти. Під час таких атак шахраї отримують інформацію щодо реєстраційних даних користувачів, зокрема, доступ до цифрових активів. В цій ситуації достатньо складно повернути вкрадену криптовалюту. 

Схема Понці 

Принцип дії цієї схеми нагадує фінансову піраміду: учасникам обіцяють великі доходи за залучення нових учасників. Після отримання необхідної суми грошей шахраї залишають учасників цієї схеми ні з чим. 

Схеми з фальшивими гаманцями та ІСО

В основі цих дій – обман та маніпуляція довірою власників криптовалюти. Для вчинення злочинних дій використовуються підроблені гаманці. Шляхом обману власників криптовалюта переводиться безпосередньо на гаманець шахрая. 

Що робити, коли вкрали крипту?

Самостійно відновити втрачену крипту достатньо складно, майже неможливо. Саме тому краще скористатись допомогою професійних юристів. Серед фахівців Приходько та Партнери є юристи, які спеціалізуються на питаннях кіберзлочинів. 

Перше, з чого ми розпочинаємо, збір доказової бази. В нагоді стануть всі Ваші транзакції. Також це можуть бути, наприклад, листування з біржами, адреси гаманців. 

Дуже важливе значення у відновленні криптовалют, які були вкрадені, мають біржі. Звичайно, якщо мова йде про централізовані, легальні криптовалютні біржі. Такі біржі можуть позначати/заморожувати крипту, яку вкрали. 

При умові професійного, прозорого спілкування дуже велика ймовірність того,  що активи будуть повернені. Головне – раннє залучення та розуміння вимог, на яких буде здійснено обмін. 

Приходько та партнери

Ми залучимо спеціалістів з кібербезпеки, які займаються відстежуванням криптовалютних переказів та визначенням місцеперебування шахраїв. Таким чином, суттєво спрощується відновлення криптовалюти. 

Важливо також розуміти, що закони, які регулюють обіг криптовалюти, в різних країнах суттєво відрізняються. Наприклад, в країнах-членах ЄС, Великій Британії, США створено цілу систему регулювання, яка дозволяє захистити власників цифрової валюти. Наша держава тільки починає робити перші кроки в цьому напрямку. Саме тому варто максимально оперативно звернутись за допомогою до професійних юристів, які допоможуть повернути Ваші гроші. Єдиним важливим варіантом правового захисту інтересів власників криптовалюти може стати кримінальне провадження. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг спеціалістів з криптовалюти заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація