Фото: Виконання обов’язків керівника під час його відсутності

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

Виконання обов’язків керівника під час його відсутності

Час прочитання: 2 хв.

Всі без винятку працівники мають право на відпустку, що гарантовано Конституцією та галузевими законами. Крім того, існують ситуації, коли працівник знаходиться у відрядженні. У вищенаведених та інших схожих ситуаціях виникає питання: "Хто повинен та уповноважений підписувати розпорядчі та інші документи за керівника чи головного бухгалтера?"

Дане питання піднімається через те, що по-перше, в більшості випадків така особа не має фізичної можливості підписати документ, а по-друге, під час відпустки працівник не зобов’язаний виконувати роботу, оскільки не підпадає під дію правил внутрішнього трудового розпорядку.

право підпису за відсутності керівника

Отримати консультацію

Ідеальним виходом із даної ситуації є варіант, коли у статуті чи посадовій інструкції міститься інформація про те, що інша особа, крім керівника, наділена правом підпису. У протилежному випадку, потрібно вирішити питання про призначення тимчасово виконуючого обов’язки керівника чи головного бухгалтера. Зазвичай такими особами можуть бути заступник керівника, керівник структурного підрозділу тощо. При цьому обов’язковою умовою є те, що така особа повинна перебувати у штаті, а не працювати на умовах цивільно-правового договору.

Варто зауважити, що практика контролюючих органів показує, що виконання обов’язків особи, що перебуває на більш відповідальній посаді на тимчасовій основі називається тимчасовим заступництвом (у випадку виконання організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій).

Суб’єкт господарювання самостійно визначає механізм покладення обов’язків тимчасово відсутнього працівника:

  • Шляхом тимчасового заступництва (у такому варіанті працівник звільняється від виконання обов’язків в рамках своєї основної роботи та приступає до виконання обов’язків керівника чи головного бухгалтера);

Проконсультуватися з фахівцем щодо права підпису

  • Шляхом виконання обов’язків за тимчасово відсутнього працівника (виконання обов’язків керівника чи головного бухгалтера здійснюється без звільнення від своєї основної роботи такого працівника. Даний порядок передбачений статтею 105 Кодексу законів про працю України);у
  • Шляхом відкликання працівника з відпустки (для цього необхідна сукупність умов: згода працівника та необхідність такого відкликання для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства).

Значення правильності реалізації даного питання полягає в тому, що підписання договору чи іншого розпорядчого документу особою, що не мала права це робити, автоматично тягне за собою його недійсність. А у ситуаціях здійснення оплат, поставок чи інших фінансових операцій, це може мати негативний вплив на діяльність підприємства та відшкодування завданих збитків.

Для коректного документування ведення діяльності вашого підприємства - обирайте надійний юридичний та бухгалтерський супровід, який забезпечить юридична компанія "Приходько та партнери". Ми надаємо широкий спектр послуг - як поодиноких, так і у вигляді комплексного супроводу бізнесу. Для консультації заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація