ВИХІДНА ДОПОМОГА ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ ПОСАДОВОЇ ОСОБИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

ВИХІДНА ДОПОМОГА ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ ПОСАДОВОЇ ОСОБИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Час прочитання: 3 хв.

 В Україні в органах місцевого самоврядування працюють тисячі посадових осіб. Актуальним питанням є право посадової особи місцевого самоврядування отримувати вихідну допомогу при звільненні. Розглянемо практичну ситуацію щодо звільнення з посади секретаря міської ради.

 

 Кодексом законів про працю України передбачено право працівника отримати вихідну допомогу при звільненні з підстав, передбачених пунктом 5 частини першої статті 41 в розмірі не менше ніж шестимісячний середній заробіток.
Пункт 5 частини 1 статті 41 КЗПП України передбачає припинення трудових відносин у випадку припинення повноважень посадових осіб.

 Секретар міської ради є посадовою особою місцевого самоврядування, у зв’язку з чим при звільненні на його поширюються положення ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» а також інших законів.

 Секретар призначається на посаду на строк повноважень відповідної ради. Таким чином, припиняються трудові відносини з радою на підставі закінчення строку повноважень відповідної ради.

 Разом з тим, відповідно до практики Верховного Суду припинення повноважень посадової особи місцевого самоврядування на підставі п. 5. ч. 1 ст. 41 Кодексу законів про працю України свідчить про виникнення у посадової особи права на отримання вихідної допомоги у 6-ти кратному розмірі середньомісячної заробітної плати.

 

 Так, Верховний Суд в Постанові від 06 серпня 2020 року у справі № 186/294/16-а вказав:

 «43. Так, як встановлено судами попередніх інстанцій, Першотравенською міською радою Дніпропетровської області на підставі норм статей 26, 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 5 частини першої статті 41 КЗпП України прийнято рішення від 26 листопада 2015 року №167-2/VII «Про припинення повноважень виконавчого комітету Першотравенської міської ради VI скликання та звільнення із займаних посад».

 44. До того ж, Розпорядженням міського голови від 26 листопада 2015 року №283-ВК припинено повноваження ОСОБА_1 з 30 листопада 2015 року на підставі пункту 5 частини першої статті 41 КЗпП України.

 45. Отже, враховуючи викладене та те, що повноваження позивача припинено на підставі пункту 5 частини першої статті 41 КЗпП України, суди попередніх інстанцій дійшли правильного висновку про те, що припинення повноважень посадової особи місцевого самоврядування є підставою для виплати такій особі вихідної допомоги відповідно до статті 44 КЗпП України, а з урахування відсутності у відповідача жодних правових підстав щодо невиплати позивачу вихідної допомоги, бездіяльність відповідача щодо її не виплати є протиправною».

 В залежності від зазначення у відповідному рішенні (розпорядчому документі) п. 5. ч. 1 ст. 41 Кодексу законів про працю України, як підставу припинення трудових відносин з посадовою особою місцевого самоврядування, апеляційні суди задовольняють або відмовляють у позові про стягнення невиплаченої вихідної допомоги.

 Так зокрема, Третій апеляційний адміністративний суд у своїй постанові від 18 лютого 2020 року зазначив, що якщо посадову особу звільняють з підстав передбачених КЗпП України, то на його поширюються гарантії, передбачені цим кодексом.

 Враховуючи практику Верховного Суду та апеляційних судів, секретар міської ради має право на отримання вихідної допомоги у 6-ти кратному розмірі середньомісячної заробітної плати, за умови зазначення у рішенні міськради (розпорядженні міського голови) щодо припинення трудових відносин п. 5. ч. 1 ст. 41 Кодексу законів про працю України, як підставу припинення трудових відносин з посадовою особою місцевого самоврядування.

 Для захисту своїх прав та інтересів звертайтесь до професіоналів. Юридична компанія «Приходько та партнери» завжди буде рада Вам допомогти.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація