Вихід з громадянства України

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

Вихід з громадянства України

Час прочитання: 3 хв.

Особливості виходу з громадянства України

Якщо ви вирішили емігрувати з України, перш за все вам необхідно ознайомитися з порядком виходу з громадянства України. Так, як за своїм бажанням вийти з громадянства України в більшості випадків неможливо, варто буде проходити досить обтяжуючий процес – ініціювати вихід з громадянства України самостійно або пройти процедуру його втрати.

Важливо! Потрібно розрізняти два види відмови від громадянства України: вихід і його втрата.

 • Вихід з українського громадянства оформляється в тому випадку, коли людина постійно проживає за кордоном і відповідно вже отримала в Україні дозвіл на постійне проживання за кордоном;
 • Втрата українського громадянства актуальна тоді, коли українець вже отримав громадянство приймаючої його країни, а також в разі військової служби в приймаючій вас країні і в результаті отримання громадянства України відповідно до Закону на підставі підроблених документів, фактів і обставин. Втрата ініціюється виключно державним органом.

Існують країни світу, в разі набуття громадянства яких, людина автоматично позбавляється «рідного» громадянства. Такими країнами, наприклад, є Білорусь та Грузія.

 

Вихід з громадянства України - photo 2022 07 13 16 54 22 2

Відповідно до Закону, існують такі способи виходу з українського громадянства:

 • автоматичний вихід (це випадок особливий, застосовується у разі наявності відповідних міжнародних договорів);
 • примусове припинення українського громадянства;
 • добровільний вихід з українського громадянства.

Вихід з громадянства України - balanceЗаконодавство чітко передбачає підстави, причини та обмеження при виході з українського громадянства.

Загальні правила говорять, що вихід з громадянства України можливий тільки, якщо приймаюча вас країна, куди ви хочете емігрувати, дала вам право на постійне проживання. Також, зацікавлена особа звертається до приймаючої країні з клопотанням про прийняття в своє громадянство. Країна – відповідач повинна обов’язково це клопотання затвердити, а також надати умови і термін для повного виходу з громадянства України або ж вдається до автоматичного припинення громадянства України.

Вихід з громадянства України - employee portfolioНеобхідні документи для оформлення виходу з громадянства України

 • заяву про вихід з українського громадянства;
 • фотографії 3,5х4,5 см;
 • закордонний паспорт України;
 • документ, що підтверджує, обов’язкове прийняття людини в своє громадянство після оформлення офіційного виходу з громадянства України;
 • квитанція.

Вихід з громадянства України - information deskКуди подаватися?

Всі зібрані вами документи для виходу з громадянства України необхідно подати особисто заявнику в консульську установу України за кордоном в країні постійного проживання.

Важливо! Перед офіційним виходом з українського громадянства людині необхідно отримати громадянство або гарантію від приймаючої його країни про прийняття до громадянства в разі дотримання всіх вимог, постійно проживати за кордоном і при цьому, обов’язково отримати дозволу на виїзд на постійне місце проживання за кордоном з України.

Вихід з громадянства України - fast timeТерміни оформлення виходу з громадянства України

 • Протягом місяця консульська установа, куди подаються документи на вихід з громадянства України, веде перевірку документів заявника;
 • Протягом ще одного місяця Міністерство закордонних справ, куди консульська установа передає документи, веде перевірку в сфері своєї компетенції;
 • Протягом року Комісія при Президентові України вивчає справу ще раз, попередньо здійснюючи перевірки і збір необхідної інформації.

Рішення про вихід з громадянства України приймає Президент України, яке офіційно фіксується в указі Президента. Заявник перестає бути громадянином України лише тоді, коли даний Указ набуває свою силу. Заповніть форму нижче для розрахунку вартості юридичного супроводу процедури відмови від громадянства України та наш юрист зателефонує Вам.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація