"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ВІДТЕРМІНУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ РРО

 РРО (реєстратори розрахункових операцій). Скільки обговорення викликало наближення 2021 року, з початку якого мала початися тотальна фіскалізація діяльності фізичних осіб-підприємців, а також запровадження й інших інструментів (зокрема кешбек). Питання фіскалізації ми вже обговорювали у попередніх статтях. Разом з тим, варто звернути увагу на законопроект № 4439-д від 01.12.2020 року, який прийнято у першому читанні та в цілому («за» проголосувало 319 народних депутатів України).

 Даний законопроект став останньою узгодженою (компромісною) редакцією, яку прийнято за результати численних обговорень та пропозицій громадськості та фізичних осіб-підприємців. Варто зазначити, що попередні редакції аналогічних законопроектів не були проголосовані в стінах Верховної Ради України.

 Тож проаналізуємо основні положення прийнятого законопроекту, які мають значення для бізнесу. Такі положення можна визначити за результатами аналізу тексту самого законопроекту та його порівняльної таблиці за посиланням

1. Законопроектом змінюються граничні обсяги доходу суб’єктів господарювання для перебування на спрощеній системі оподаткування. Якщо раніше межа визначалася конкретною сумою річного обсягу доходу (1 мільйон гривень для 1 групи; 5 мільйонів гривень для 2 групи; 7 мільйонів гривень для 3 групи), то з 01.01.2021 року обсяг доходу визначатиметься у залежності до мінімальної заробітної плати, яка встановлюється Законом України «Про державний бюджет» на конкретний рік. Так нові обсяги становлять 167 мінімальних заробітних плат для 1 групи; 834 розміри заробітних плат для 2 групи; 1167 розмірів заробітних плат для 3 групи.

2. Відтермінування обов’язкового застосування РРО чи програмних РРО до 1 січня 2022 року фізичними особами-підприємцями, обсяг доходу яких не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати.

3. Виключено положення щодо кешбеку.

4. Вводиться положення щодо заборони використання програмних РРО торгівлі пальним.

5. Вводиться положення, що обговорювалося багатьма підприємцями, яке передбачає право не використовувати РРО чи програмні РРО при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування або сервісів переказу коштів.

6. До 1 січня 2022 року продовжено строк застосування понижених ставок відповідальності: 10 % вартості проданих з порушеннями товарів чи наданих послуг (якщо вчиняється вперше) та 50 % за кожне наступне порушення.

 Вказаний законопроект наразі готується на підпис. У разі підписання його Президентом України, норми стануть Законом та наберуть законної сили в частині положень щодо РРО з 01.01.2021 року.

 Якщо у Вас виникли запитання або ж Вам необхідний юридичний чи бухгалтерський супровід – звертайтеся до юридичної компанії Приходько та партнери, ми з радістю Вам допоможемо!

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація