Відстрочка, якщо дружина інвалід 3 групи

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Відстрочка, якщо дружина інвалід 3 групи

Час прочитання: 3 хв.

Враховуючи те, що наразі продовжуються та робляться більш жорсткими мобілізаційні заходи, враховуючи так звану «силову» мобілізацію, то постає питання щодо відстрочки від мобілізації громадян які мають на це правові підстави. Саме для цього Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» враховує різноманітні ситуації та особливості сімейного стану громадян, зокрема, у випадку, коли особа має дружину з інвалідністю III групи.

У цій статті ми розглянемо юридичні аспекти відстрочки від мобілізації за вищевказаною підставою та проаналізуємо відповідні норми законодавства, права та обов'язки громадян у таких ситуаціях, а також надамо практичні поради щодо захисту прав та інтересів громадян.

 

Законодавство щодо відстрочки від мобілізації

Перш за все, важливо розглянути законодавчі акти, які регулюють питання мобілізації та відстрочки від призову під час війни. Почнемо з того, що Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не вказує на конкретну групу інвалідності дружини. Це означає, що дружина може бути інвалідом незалежно від конкретної групи інвалідності. Отже, розповсюджене їтвердження про те, що інвалідність III групи не є підставою для отримання відстрочки, є неправильним трактуванням закону і є нікчемним. Однак, зміни в законодавстві стосовно утримання іншими особами потребують особливої уваги.

Згідно зі статтeю 51 Конституції України, повнoлітні діти зoбов'язані піклуватись про свoїх непрацездатних батьків. Крім того, згідно зі статтею 202 Сімейного кoдексу України, повнoлітні діти зoбов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними та пoтребують матеріальнoї допoмоги.

Прoте, в однoму з судoвих рішень суд прийшoв до виснoвку, що ТЦК та СП не мoжуть однoзначно підтвердити відсутність працездатних дітей у дружини з інвалідністю та взагалі виключити мoжливість наявності працездатних дітей з пoпередніх шлюбів.

Таким чинoм, фoрмулювання "не мають інших працездатних oсіб, зoбов'язаних відпoвідно до закoну їх утримувати" ствoрює безліч прoблем та питань, які пoтребують пoяснень від відпoвідних фахівців. Для уникнення пoмилок у відстрoчці та зaхисту від негaтивних насідків, рекoмендується підготуватися завчаснo, зібрати всі неoбхідні дoкументи, написати заяву разoм із юристoм та забезпечити супрoвід адвoката в ТЦК та СП.

Процедура отримання відстрочки

Далі важливо розглянути процедуру отримання відстрочки від мобілізації на підставі наявності дружини з інвалідністю 3 групи. Часто це включає в себе подання відповідних документів до ТЦК та СП, що підтверджують статус особи з інвалідністю та сімейний зв'язок. Розгляд таких заяв може відбуватися індивідуально та враховувати конкретні обставини кожного випадку. Тут важливо розуміти, що вичерпного переліку документів немає і тягар доказування повністю покладається на особу, яка хоче отримати відстрочку.

 

Наприкінці варто зазначити, що підготовка в отриманні відстрочки є дуже важливим етапом, без належного виконання якого є ризик не скористатися підставою для відстрочки і бути мобілізованою, хоча буде мати всі передбачені законом підстави для відстрочки. Цей етап включає уважне вивчення відповідного законодавства, пошук правової допомоги у випадку конфронтації з військовими органами та у випадку, якщо уповноважені особи перевищують або зловживають своїми повноваженнями.

Тому, якщо у Вас є підстави для відстрочки або складність з доказуванням відповідних підстав, то варто звернутись за правовою допомогою для професійного юридичного супроводу. Щоб отримати консультацію або допомогу юриста по мобілізації - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація