Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

Час прочитання: 3 хв.

Під час військового стану далеко не всі особи підлягають мобілізації. Існує розширений перелік осіб, які не можуть взагалі або можу бути призвані за власним бажанням.

Відповідно до ст.23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:

 • Заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

Особи заброньовані на період військового стану не підлягають під мобілізаційні дії. Це можуть бути працівники залученні для роботи на об’єктах критичної інфраструктури, в тилу, на підприємствах, які займаються забезпеченням Збройних сил України, державні службовці, тощо;

 

 • Визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців;

Військово-лікарській комісії проводяться при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. На основі медичних даних призовника (медичні довідки, лікарські висновки, довідки про інвалідність, діагнози тощо), освідування та обстеження вони вирішують придатність призовника до ведення військової служби. Даний висновок може бути трьох видів:

 • про повну придатність;
 • непридатність;
 • обмежену придатність призовника до ведення військової служби у воєнний час.

 • Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

Для відстрочки за даною підставою необхідно документально підтвердити батьківство/материнство за допомогою свідоцтва про народження, факту встановлення батьківства тощо.

 • Жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.
 • Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю підгрупи А віком до 18 років;
 • Народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим
 • Студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання.

Для відстрочки студентів необхідно взяти довідку у вищому навчальному закладі про навчання за денною формою та подати до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, останній в свою чергу робить запис у приписному посвідченні або військовому білеті про відстрочку.

 • Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції;
 • Інші категорії осіб, відповідно до закону.

 

Досить часто територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (військомати) призивають на військову службу осіб незважаючи на наявність підстав, передбачених у законі.

Причини таких дій можуть бути різні: починаючи від втрачених документів і закінчуючи звичайними помилками при дослідженні особистої картки військовозобов’язаних.

Також юристи АБ “Приходько та партнери” помітили деяку колізію у законодавсті: підстави відстрочки від мобілізації, які передбачені у статті 23 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не збігаються з підставами звільнення від проходження військової служби, які передбачені у статті 26 Закону “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Тобто якщо особа звільнена від мобілізації все ж таки була призвана на військову службу вже не може звільнитися за підставами відстрочки від служби. Саме тому виникає безліч казуальних випадків, які потребують юридичного супроводу. Заповніть форму нижче для розрахунку вартості юридичної допомоги у супроводі отримання відстрочки від мобілізації за наявності у Вас підстав.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація