ВІДСТРОЧКА ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ НА ПІДСТАВІ ІНВАЛІДНОСТІ

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується у питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, надання консультацій, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

ВІДСТРОЧКА ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ НА ПІДСТАВІ ІНВАЛІДНОСТІ

Час прочитання: 2 хв.

Відповідно до положень абзацу 3 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (надалі ‒ Закон) не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю.

Наголошуємо, що Законом не передбачено, яка сама група інвалідності має бути встановлена військовозобов’язаному, що дає усі підстави стверджувати, що як перша, друга так і третя група інвалідності військовозобов’язаного дають останньому право на отримання гарантованої Законом відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Підставою для отримання зазначеної відстрочки є особисте звернення до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із відповідною заявою та з додаванням документів, що підтверджують інвалідність військовозобов’язаного.

Військовозобов’язаний, який має статус особи з інвалідністю, має обов’язково звернутися із такою заявою до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, не тільки, щоб у майбутньому уникнути незаконної мобілізації, але й тому, щоб реалізувати, передбачений частиною 11 статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», обов’язок щодо повідомлення відповідних органів, де вони перебувають на військовому обліку, про зміну їх стану здоров’я.

 

ВІДСТРОЧКА ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ НА ПІДСТАВІ ІНВАЛІДНОСТІ - urb 9877 1

Факт отримання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації має бути зафіксований у військово-обліковому документі, шляхом проставлення відмітки, та, інколи, наданням спеціальної довідки, про існування у військовозобов’язаного підстав для отримання такої відстрочки.

Також, варто звернути увагу, що трапляються випадки, коли особі встановлено інвалідність на певний строк, з подальшим її повторним проходженням. Тому документи, з якими звертається військовозобов’язаний для підтвердження інвалідності, мають бути дійсними на день такого звернення.

Правом на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі абзацу 3 частини 1 статті 23 Закону можна скористатися лише до моменту Вашої мобілізації. Якщо ж, з тих чи інших причин, Вас все ж мобілізували, то статус особи з інвалідністю, відповідно до пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», не дасть Вам права на звільнення з військової служби. У зазначеній нормі є лише одна підстава для звільнення з військової служби, яка стосується стану здоров’я військовослужбовця, а саме: на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.

 

Разом з тим, необхідно розуміти, що наявність у військовослужбовця групи інвалідності, не призводить до автоматичної непридатності останнього до військової служби з виключенням з військового обліку. Таку непридатність встановлює лише військово-лікарська комісія.

Звертайтесь до юристів АБ «Приходько та партнери» і ми допоможемо Вам у підготовці відповідних документів для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з інвалідністю. Заповніть форму нижче для того, щоб дізнатись вартість супроводу в питанні оформлення відстрочки від мобілізації і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація