ВІДСТРОЧКА ВІД ПРИЗОВУ ДЛЯ ОСІБ, РОДИЧІ ЯКИХ ЗАГИНУЛИ ЧИ ПРОПАЛИ БЕЗВІСТИ ПІД ЧАС АТО

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз

ВІДСТРОЧКА ВІД ПРИЗОВУ ДЛЯ ОСІБ, РОДИЧІ ЯКИХ ЗАГИНУЛИ ЧИ ПРОПАЛИ БЕЗВІСТИ ПІД ЧАС АТО

Час прочитання: 2 хв.

Чинним законодавством України врегульоване питання надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, шляхом визначення конкретних для цього підстав.

Зокрема, таким правом можуть скористатися військовозобов’язані, причому як чоловіки так і жінки, близькі родичі яких загинули/пропали безвісти під час під час проведення антитерористичної операції.

Так, відповідно до абзацу четвертого частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції.

 

Разом з тим, звертаємо Вашу увагу, що такі близькі родичі, які загинули/пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції, мають також відноситися до певної категорії військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Також, наголошуємо, що у даній нормі йде мова саме про близьких родичів, перелік яких зазначений у дужках, і це не стосуватиметься будь-яких інших родичів.

Саме по собі існування у Вас підстав для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації не гарантує стовідсотково, що Вас не мобілізують. Адже звідки можуть знати працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що Ви відноситеся до тої чи іншої категорії військовозобов’язаного, який може скористатися правом на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації?

В даному випадку рекомендуємо звертатися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому знаходиться Ваша особова справа, із заявою про надання Вам на зазначеній вище підставі відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Тим більше, коли чинним законодавством України передбачений обов’язок повідомляти територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про існування подібних обставин.

 

До такої заяви обов’язково додаються документи, що підтверджують усі фактичні обставини, наявність яких надає право скористатися відстрочкою від мобілізації. Такими фактичними обставинами є:

  • наявність родинного зв’язку із близьким родичем, який загинув/пропав безвісти;
  • близький родич має бути, зокрема, військовозобов’язаним, який загинув або пропав безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Якщо Ваш близький родич загинув/пропав безвісти під час проведення антитерористичної операції, звертайтесь до АБ «Приходько та партнери» і ми допоможемо Вам отримати відстрочку від призову на військові службу під час мобілізації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація