Відстрочка від призову для опікуна особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Відстрочка від призову для опікуна особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною

Час прочитання: 2 хв.

Чинним законодавством України передбачене право на отримання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у випадку, якщо останній є опікуном особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною.

Так, відповідно до абзацу дванадцятого частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (надалі також ‒ Закон) встановлено, що військовозобов’язані опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

 

Отже, як видно із формулювання норми Закону, для отримання військовозобов’язаним на зазначеній вище підставі відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, необхідним є наявність двох обставин:

  • опікунство над особою з інвалідністю;
  • така особа має бути визнана судом недієздатною.

Щодо наявності у особи, над якою встановлено опікунство, інвалідності, слід зазначити, що зазначена норма не конкретизує, яка саме група інвалідності має бути встановлена. Це означає, що як і перша, друга так і третя група інвалідності є достатньою для того, щоб застосовувалася зазначена підстава для отримання відстрочки від мобілізації.

Щодо визнання такої особи недієздатною, варто наголосити, що зазначений статус (тобто недієздатність) встановлюється лише судом. Так, відповідно до частини першої статті 39 Цивільного кодексу України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Відстрочка від призову для опікуна особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною - urb 9864 1 3

Відповідно до частини першої статті 60 Цивільного кодексу України суд, визнаючи особу недієздатною, встановлює над нею опіку та призначає їй опікуна за поданням органу опіки та піклування. Отже, військовозобов’язаний, який бажає отримати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації має бути призначений опікуном за рішенням суду.

Звертаємо Вашу увагу, що зазначені обставини мають існувати одночасно. Тобто, відповідно до Закону для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації не достатньо лише бути опікуном особи, визнаної судом недієздатною, але й такій особі має бути встановлено групу інвалідності.

 

Щоб скористатися даним правом на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації необхідно звернутися із заявою до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та додати наступні документи:

  • рішення суду, про визнання особи недієздатною та призначення військовозобов’язаного її опікуном;
  • довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією про встановлення особі групи інвалідності.

Звертайтесь до АБ «Приходько та партнери» і ми допоможемо отримати Вам відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації як військовозобов’язаному, який є опікуном особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною. Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться для обговорення підстав для надання відстрочки, а також процедури оформлення відстрочки від призову.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація