Відстрочка від мобілізації по догляду

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Відстрочка від мобілізації по догляду

Час прочитання: 3 хв.

Догляд за близькими родичами, які цього потребують, є підставою для відстрочки від мобілізації. Разом з тим, у згаданому питанні є достатньо багато нюансів, у яких потрібно розібратися, аби відстояти усі свої важливі права та інтереси.

Стикаючись з системою військкоматів, людина часто бачить, як спрацьовує людський та бюрократичний фактор, унаслідок чого їй потрібно посилено вивчати законодавство. Або ж – скористатися підтримкою фахової команди юристів, які допоможуть вирішити питання якісно у правовому полі та не нехтувати власними правами лише тому, що хтось прагне ігнорувати законодавчі норми. Отож, ознайомимося з ключовими питаннями по темі встановлення догляду.

 

Чим постійний догляд відрізняється від опіки?

У деяких аспектах ці поняття дуже схожі, однак догляд є ширшим за своєю суттю. Коли мова про дорослу людину, він може бути встановлений не лише за тими, хто має психічне захворювання, а й за іншими категоріями людей. Наприклад, це можуть бути:

  • ті, хто має інвалідність І та ІІ груп (у тому числі, й інваліди дитинства);
  • люди, котрі є старшими від 80 років та не можуть самостійно обслужити себе у побутових питаннях.

Другий пункт якраз-таки підкреслює те, що така людина може бути дієздатною в плані психічного здоров’я та усвідомлення своїх рішень, дій та їх наслідків, однак вона не має достатніх сил, щоб самостійно забезпечувати свої побутові потреби. Якщо переходити з площини юридичних термінів та складних пояснень у вимір звичайного життя, то зазвичай в таких ситуаціях ідеться про стареньких батьків людини, яка оформлює догляд.

Ще одна важлива деталь, яка відрізняє догляд від опіки у згаданому випадку, полягає в тому, що на встановлення догляду потрібна згода особи, за якою доглядатимуть. Це цілком логічно, якщо зважати на відсутність психічних проблем та здатність приймати рішення.

Якщо ви оформлюєте догляд, суттєво розуміти те, що передумовою для нього має бути спільне проживання. Коли ви проживаєте зі своїми літніми батьками чи іншими родичами, за якими доглядатимете, окремо, то це стане перепоною.

Які документи потрібні?

Аби встановити догляд за людиною, котра його потребує, потрібно подбати про збір усіх необхідних документів. Серед них:

  • паспорти та довідки про ІПН майбутнього доглядальника та особи, за якою доглядатимуть;
  • документ, згідно з яким уповноважені органи зможуть пересвідчитися в наявності родинного зв’язку;
  • якщо йдеться про особу, яка має інвалідність, це відповідні документи, здатні засвідчити її наявність;
  • документи, котрими достеменно підтверджується факт спільного проживання.

 

Таким чином, законодавці достатньо ретельно врегулювали процедуру та зробили її зрозумілою. Однак на практиці людина, яка хоче оформити догляд, часто стикається зі штучними ускладненнями зі сторони бюрократичного апарату.

Тож якісна допомога фахівців, досвід яких допомагає долати ці перепони, буде вкрай корисною та доречною. В адвокатському бюро «Приходько та партнери» ви зустрінете таких спеціалістів, які подбають про дотримання ваших прав та інтересів. Ми зі свого боку забезпечимо якісний супровід процедури встановлення догляду та відповімо на усі ваші супутні питання, аби ви почувалися захищено, спокійно та впевнено.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація