Відстрочка від мобілізації по догляду за батьками

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується у питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, надання консультацій, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Відстрочка від мобілізації по догляду за батьками

Час прочитання: 3 хв.

Мобілізація у воєнний час торкається значної кількості людей та, разом з тим, багато хто має законні підстави для відстрочки від неї. Одна з них пов’язана постійним доглядом за власними батьками або батьками дружини чи чоловіка.

Відстрочка від мобілізації по догляду за батьками - information deskРізниця між доглядом та опікою

Важливо розуміти, що постійний догляд є такою формою правовідносин, котра відмінна від опіки. Якщо говорити про опіку, то вона можлива лише над недієздатною людиною (тією, яка не усвідомлює своїх дій та їх наслідків, або, якщо казати простіше, – має ментальні проблеми). Коли ж ми говоримо про догляд, то тут мається на увазі взаємодія з людиною, яка є непрацездатною та не може обслуговувати себе в побутовому плані, однак при цьому вона може мати дієздатність – тобто усвідомлювати свої дії та не страждати від жодних ментальних порушень. Тож, коли йдеться про догляд, під час його оформлення важливою є згода людини, за якою доглядатимуть.

Відстрочка від мобілізації по догляду за батьками - judgmentЩо говорить законодавство?

Тепер варто перейти до того, який нормативно-правовий акт на сьогодні регулює це питання у контексті призову до війська. Це чинний Закон «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Приміром, ст. 23 визначає, якими є підстави для відстрочки від мобілізації. Зокрема, з-поміж інших підстав, там є постійний догляд за хворою дитиною, другим з подружжя, своїми батьками або батьками другого з подружжя. Така потреба має бути обґрунтована, тож слід надати уповноваженим органам підтвердження про те, що дійсно комусь з названих ваших рідних необхідний догляд. Закон визначає, що це мають бути документи у вигляді висновку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) або лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

 

Відстрочка від мобілізації по догляду за батьками - a10a9492 1

Відстрочка від мобілізації по догляду за батьками - team informationУ чому різниця згаданих комісій?

Якщо звертатися до реальної практики стосовно питання відстрочки від мобілізації саме по догляду за батьками, то тут на підтвердження їх стану вимагають документи МСЕК. Причина полягає в тому, що висновок ЛКК є актуальним, коли йдеться про дітей. А з дорослими людьми працює саме така процедура.

Не менш суттєвим є те, що відстрочка від мобілізації по догляду за батьками є досить складною підставою для застосування в практичній площині. Особливо – з огляду на те, що законодавство на цю тему останнім часом змінювалося, а влітку були прийняті поправки, які ускладнили застосування цих норм. Тож тут буде складно самотужки розібратися без допомоги професійних юристів.

 

Відстрочка від мобілізації по догляду за батьками - brand protection 2Чому є сенс звернутися до нас?

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» працює на перетині різних галузей права. Йдеться і про військове право. Ми готові допомогти своїм клієнтам одразу в кількох форматах, а саме:

  • Консультування. Консультації доступні як в оффлайн-, так і в онлайн-режимі. Ви можете звернутися до нас за телефоном або відеозв’язком. Цей формат комунікації забезпечує можливість взаємодії з нашою юридичною компанією для людей з різних міст.
  • Юридичний супровід. Коли йдеться про відстрочку від мобілізації, у такому серйозному питанні буде доцільно не обмежуватися лише консультативною підтримкою, а скористатися юридичним супроводом та представництвом у взаємодії з уповноваженими державними органами.

Наша команда допоможе вам розібратися у правових нормах, які є актуальними у вашій ситуації. А також ми посприяємо тому, аби ви могли їх ефективно використати.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація