Фото: ВІДСТРОЧКА ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ НАУКОВИМ ПРАЦІВНИКАМ
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ВІДСТРОЧКА ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ НАУКОВИМ ПРАЦІВНИКАМ

Час прочитання: 2 хв.

Відповідно до норм чинного законодавства України передбачена можливість для наукових працівників отримати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Так, абзацом третім частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» надано право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, зокрема, науковим працівникам закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Для отримання відстрочки на вищезазначеній підставі необхідним є існування одночасно декількох підстав:

  • бути науковим працівником закладу вищої та фахової передвищої освіти, наукової установи та організації;
  • мати вчене звання та/або науковий ступінь;
  • та працювати у такому закладі вищої та фахової передвищої освіти, науковій установі та організації, закладі професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Звертаємо Вашу увагу, що можна бути науковим працівником наукової установи та організації будь якої форми власності, адже інше не передбачене законодавством. Так, відповідно до статті 1 Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність» наукова (науково-дослідна, науково-технологічна, науково-технічна, науково-практична) установа - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, утворена в установленому законодавством порядку, для якої наукова та (або) науково-технічна діяльність є основною.

Однак, наголошуємо, що обов’язковим є також наявність вченого звання та/або наукового ступеня. З даного приводу на законодавчому рівні ведуться дискусії, щодо виключення даної умови як обов’язкової, оскільки наукові працівники, які їх не мають, знаходяться у дискримінаційному положенні, відносно тих, хто мають вчене звання та/або науковий ступінь.

 
Разом з тим, саме по собі існування зазначених обставин не гарантуватиме стовідсотково, що Вас не мобілізують. Необхідним є звернення до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де Ви стоїте на обліку, із заявою про надання Вам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на зазначеній підставі. Також, додаються усі документи, які підтверджують підстави, зазначені в абзаці третьому частині третій статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Якщо Ви є науковим працівником та маєте вчене звання та/або науковий ступінь, звертайтесь до АБ «Приходько та партнери» і ми допоможемо Вам отримати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація