Відстрочка від мобілізації – батьки інваліди

"Закони марно існують для тих, хто не має мужності і засобів захищати їх".

Шипко Ілля Анатолійович
E-mail
shypko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-46

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення та звільнення.

Зв'язатися зараз

Відстрочка від мобілізації – батьки інваліди

Час прочитання: 2 хв.

Одним із конституційних обов'язків громадян є захист батьківщини. І саме під час війни він знайшов своє реальне відображення. Але не всі громадяни, які є військовозобовязаними можуть воювати бути мобілізованими. Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а саме стаття 23, наводить категорії осіб, які не можуть бути мобілізованими під час воєнного стану, тобто мають відстрочку.

Однією з таких підстав є те, що батьки військовозобовязаного є інвалідами.

 

Особливості

Але варто зауважити, що для застосування цієї обставини, як можливості отримати відстрочку від мобілізації потрібно детально розібратися за яких умов це можливо.

Cт. 23 зазначеного вище Закону вказує на те, що військовозобов'язана особа матиме право на відстрочку від мобілізації за умови, що у неї є один із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Тобто, наявність інвалідності у батьків означає те, що особу не можуть мобілізувати без її згоди.

Важливо!

По-перше, в Законі не вказано скільки членів сім'ї можуть отримати відстрочку від мобілізації на цій підставі. Тобто, якщо є два брати військовозобов'язаних, то кожен з них має право на таку відстрочку.

По-друге, не має значення місце реєстрації військовозобов'язані особи та її батьків, які мають інвалідність. Іншими словами, якщо військовозобов'язаний зареєстрований за однією адресою, а батько або мати які мають інвалідність за іншою, то все рівно право на відстрочку від мобілізації зберігається.

Документи

  • Заява про надання відстрочки від мобілізації у зв'язку з наявністю інвалідності у одного з батьків 1 або 2 групи.
  • Копія свідоцтва про народження військовозобовязаного
  • Копія пенсійного посвідчення або довідка МСЕК, яка підтверджує групу інвалідності батьків військовозобов'язаного або його дружини/чоловіка

Якщо це батьки дружини, то потрібно надати копію свідоцтва про шлюб та копію свідоцтва про народження дружини. Для того, щоб підтвердити таким чином родинні відносини.

Всі документи повинні бути належним чином завірені, краще нотаріально.

 

Отже, як вбачається з вищенаведеного, отримати право на відстрочку за наявності інвалідності у батьків цілком реально. Але потрібно розуміти, що при отриманні повістки і відвідуванні ТЦК та СП краще вже мати їх підготовленими та надати на першу вимогу. Оскільки якщо такі документи будуть не надані, то ТЦК та СП мають право мобілізувати військовозобов'язаних.

А якщо виникають додаткові запитання або нюанси з наданням такого виду відстрочки в конкретному ТЦК та СП не варто забувати про фахову допомогу військового адвоката. Адже якісна правова допомога - гарантія дотримання прав громадян. Щоб розрахувати ціну допомоги та консультації юриста щодо відстрочки від мобілізації по причині інвалідності батьків - заповніть форму нижче!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація