Фото: Відстрочка від армії: як оформити?

"Юрист — це той, хто перетворює складність закону в простоту справедливості."

Гончаренко Данило Геннадійович
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз

Відстрочка від армії: як оформити?

Час прочитання: 3 хв.

Під час проведення мобілізаційних заходів, деякі громадяни мають право на відтермінування від призову до лав Збройних Сил. Отримання відстрочки від мобілізації дозволяє врахувати специфічні життєві обставини.

Водночас механізм отримання відстрочки від призову під час мобілізації передбачає чіткі критерії та процедуру її оформлення. Це унеможливлює зловживання цим правом та забезпечує збалансований підхід у комплектуванні військових формувань необхідними людськими ресурсами.

 

Хто може отримати відстрочку?

Законодавство України передбачає можливість отримання відстрочки для певних категорій громадян:

 1. Можуть отримати відстрочку особи, які мають на утриманні неповнолітніх дітей та/або повнолітніх осіб з інвалідністю, а також єдині працездатні члени сім'ї, що утримують непрацездатних родичів.
 2. Також, у зв'язку з інвалідністю, та ті, хто є тимчасово непридатним до військової служби за станом здоров'я відповідно до медичного висновку.
 3. У зв'язку з навчанням студентам, аспірантам та докторантам денної форми навчання, а також викладачам та науковим працівникам наукових установ й закладів освіти.
 4. За родинними обставинами, близькі родичі яких (діти, батьки, чоловік/дружина), що загинули, пропали безвісти або перебувають у полоні під час бойових дій.
 5. Відстрочка може бути надана народним депутатам, працівникам окремих державних органів, силових структур та стратегічно важливих підприємств.
 6. На відтермінування також можуть претендувати резервісти, які нещодавно звільнилися зі строкової військової служби.

Процедура оформлення відстрочки від мобілізації

Для отримання відстрочки під час мобілізації необхідно дотримуватися такого порядку:

 • Звернення до ТЦК
  Для отримання відстрочки від призову під час мобілізації необхідно звернутись до ТЦК Слід чітко спиратись на пункт статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", який обґрунтовує право заявника на відтермінування від мобілізаційного призову, а також підстави, що це право підтверджують.
 • Підтвердження підстав
  До заяви додаються необхідні документи, що підтверджують наявність підстав для отримання відстрочки відповідно до зазначеної статті.
 • Розгляд звернення ТЦК
  Після отримання звернення, ТЦК розглядає матеріали та приймає рішення щодо надання чи ненадання відстрочки від призову.
 • Позитивне рішення
  У разі позитивного рішення військовозобов'язаному може бути видана тимчасова довідка, а дані про надану відстрочку вносяться до електронного реєстру "Оберіг".
 • Наслідки недотримання порядку
  Недотримання встановленого порядку оформлення може стати підставою для відмови у задоволенні клопотання про відтермінування від мобілізаційного призову.

Термін дії відстрочки

Строк надання відстрочки визначається індивідуально та обмежується періодом її проведення. Якщо мобілізаційні заходи продовжуються після закінчення терміну відстрочки, військовозобов'язаний повинен звернутися до призовної комісії з новою заявою та документами для можливого продовження відтермінування призову.

 

Юридична допомога з питань оформлення відстрочки

Якщо вам необхідно отримати відстрочку від мобілізації, варто звернутись за юридичною допомогою аби фахівці допомогли розв’язати всі складнощі законодавства та особливості ситуацій. Залучення юристів компанії «Приходько та партнери» допоможе вам на всіх етапах. Від правильного збирання документів до потреби представництва інтересів в суді під час оскарження рішень призовної комісії.

Юридична допомога дозволить захистити своє право та уникнути помилок під час оформлення відстрочки. Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація