"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."
Керівник практики господарського та цивільного права
Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.
ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ НЕВДАЛИМ ХІРУРГІЧНИМ ВТРУЧАННЯМ
В наш час є можливість вибрати лікувальний заклад будь-якого типу власності - державної, комунальної, приватної. Та, на жаль, трапляються випадки, коли замість допомоги людина отримує ще більше проблем і питання, як відшкодувати шкоду внаслідок невдалого хірургічного втручання.
Нормативна база
Питання відшкодування шкоди регулюється цивільним законодавством, зокрема Цивільним кодексом України.
З чого почати?
Якщо внаслідок невдалого оперативного втручання особі завдану шкоду, то почати потрібно зі збору доказів, які будуть слугувати підставами для відшкодування. Зокрема це можуть бути епікризи, результати медичних обстежень до та після операційного втручання. Якщо це приватний медичний заклад, то зазвичай має бути договір про надання медичних послуг з описом конкретних медичних маніпуляцій, які будуть проводитися.
Яка шкода підлягає відшкодуванню?
Законодавство розрізняє два види шкоди: матеріальну та моральну. Матеріальна шкода - це витрати, які понесла особа внаслідок невдалого хірургічного втручання. Сюди можна віднести витрати на лікування після такого втручання, оплата послуг медичних працівників, препаратів тощо. Такі збитки повинні бути підтверджені документально (тобто це чеки на ліки, довідки тощо).
Моральна шкода не має визначених меж. Вона визначається тим, наскільки душевних страждань та порушення нормального ритму життя спричинило невдале хірургічне втручання.
Порядок відшкодування
Стягнути завдані збитки можна шляхом звернення до медичного закладу з вимогою про відшкодування. А у випадку відмови можна звертатися з позовом до суду про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Особливості відшкодування шкоди
Самостійно домогтися відшкодування збитків за невдалу хірургічну операцію не просто. Це пов'язано з тим, що важко довести факт лікарської халатності, недбалості чи помилки, а також з тим, що у особи часто може й не бути документів про хірургічне втручання.
Тут потрібний вузькопрофільний юрист, бо ж потрібно знати актуальне законодавство і судову практику в медичній сфері, а також аналізувати низку специфічних медичних документів. Ще один фактор - за зверненням фізичної особи медичні заклади неохоче надають потрібно інформацію, а на адвокатські запити зобов'язані це робити у строк, визначений законом.
Тому, якщо маєте проблеми щодо відшкодування збитків, завданих невдалим хірургічним втручанням звертайтеся до медичних юристів "Приходько та Партнери". Для консультації заповніть форму нижче.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Керівник практики господарського та цивільного права
Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня