Фото: Відшкодування витрат на правову допомогу

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Відшкодування витрат на правову допомогу

Час прочитання: 3 хв.

Проблематика відшкодування витрат на адвоката є актуальною для будь-якої сторони судового провадження, адже у разі отримання позитивного рішення на свою користь особа може прохати суд про відшкодування понесених нею під час розгляду справи різних витрат.

Як відбувається відшкодування таких витрат на практиці та які при цьому можуть виникати особливості - про дані питання ми і поговоримо у цій інформаційній статті.

Які процесуальні етапи відшкодування витрат на правову допомогу?

 • Попереднє та орієнтовне визначення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, які сторона може понести в звʼязку із розглядом справи. Подається разом із першою заявою по суті спору та потрібно буде доводити фактичні суми, які особи витратила на правничу допомогу. Якщо особа не подасть орієнтовний перелік суми понесених нею судових витрат, то в такому випадку суд може відшкодувати тільки раніше сплачений судовий збір по справі;
 • Визначення розміру судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу між сторонами. Найчастіше на практиці даний етап відбувається тоді, коли сторона подає окрему заяву (клопотання) про відшкодування витрат на правничу допомогу до кінця розгляду справи по суті.
 • Розподіл судових витрат між сторонами справи. Кінцевий етап, на якому суд враховує всі обставини по справі та приймає рішення в якому розмірі будуть відшкодовані витрати на правничу допомогу.   

фото Відшкодування витрат на правову допомогу

Що слід відносити до витрат на професійну правничу допомогу?

 • отримання грошової винагороди (гонорару) юристом чи адвокатом за здійснення представництва інтересів фізичної особи в судових органах влади;
 • надання консультаційних послуг та розʼяснень щодо різних юридичних питань;
 • складання різних процесуальних документів по справі (клопотань, заяв, скарг тощо);
 • витрати, що повʼязані із збором необхідної доказової бази по справі;
 • вартість послуг, які юрист чи адвокат витратив на свого помічника;
 • витрати, що повʼязані на прибуття адвоката чи юриста до зали суду та безпосереднє його очікування проведення судового засідання (оголошення перерви, затримки розгляду справи тощо);
 • інші види правової допомоги, що можуть передбачати особи у складеному ним договорі.

Що потрібно обовʼязково враховувати для визначення розміру понесених витрат на правову допомогу?

Окрім, подання детального опису робіт або наданих послуг потрібно також враховувати наступні критерії співмірності понесених витрат у звʼязку із отриманням допомоги адвоката, а саме:

 1. Складність справи (в цьому контексті враховується, типовість справи, тобто як часто вона зустрічається на практиці, а також необхідна кількість досвіду, знань та умінь, якими володіє адвокат для надання професійної допомоги);
 2. Обсяг наданих робіт чи послуг (наприклад, справа може бути не типовою і вимагає здійснення великої кількості процесуальних дій: подання клопотань, заяв, відводів та інших процесуальних документів);
 3. Часом, який адвокат витратив на надання професійної правничої допомоги;
 4. Ціною позову (стосується справ в яких позов підлягає грошовій оцінці) або значенням справи для сторони провадження (розгляд справи або винесення рішення на користь сторони провадження впливає на репутацію особи або вона має значний публічний інтерес).

Якщо вимоги співмірності дотримані не будуть, то інша сторона по справі має право прохати суд про зменшення розміру судових витрат на правничу допомогу.

фото Відшкодування витрат

Якщо у вас залишились питання щодо відшкодування витрат на правову допомогу, то в такому випадку вам обовʼязково потрібна консультація від професійних юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда надасть вам всі вичерпні відповіді, що будуть виникати під час майбутньої співпраці, адже ми володіємо багаторічним досвідом роботи у різних галузях права, а це в свою дозволяє надавати клієнтам тільки якісну юридичну допомогу. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація