Відшкодування витрат на правову допомогу при розлученні
E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз

Відшкодування витрат на правову допомогу при розлученні

Час прочитання: 3 хв.

Під час розірвання шлюбу, якщо сторони досить довго проживали разом та набули багато спільно сумісної власності, вони зазвичай звертаються до професійних адвокатів для отримання юридичної допомоги та досягнення справедливого розподілу майна.

Однак, які існують особливості розподілу витрат в такій категорії справ знає не кожен громадянин. В чому наявна актуальність обраної тематики.

А тому у цій статті ми поговоримо про юридичні тонкощі питання відшкодування витрат на правову допомогу при розлученні.

Що слід розуміти під витратами на правову допомогу?

Витрати на правову допомогу - це розходи грошових коштів кожного учасника судового процесу, що повʼязані із судовим розглядом справи та залученням професійного адвоката для отримання юридичної допомоги.

Таким чином, адвокат здійснює представництво законних інтересів фізичної особи в судових органах влади, а остання в звʼязку із цим несе витрати на правову допомогу.

Що необхідно вчинити для відшкодування витрат на правову допомогу при розлученні?

  • Першим кроком сторонам необхідно зазначити орієнтовний перелік (розрахунок) судових витрат, які вони планують понести в звʼязку із розглядом судового провадження. Так, позивач у позовній заяві вказує цей розрахунок, а відповідач - у відзиві на позовну заяву. Таким чином, можна сказати, що відповідна вимога повинна зазначатися лише в заявах по суті справи, які подаються до суду першої, апеляційної та касаційної інстанції;
  • Після того, як судове провадження було призначено до розгляду, то до закінчення судових дебатів сторона по справі має право подати окрему заяву про відшкодування витрат на правову допомогу. Разом із цим, необхідно додавати додатки та доказову базу, яка підтверджує отримання таких послуг або виконання адвокатом відповідних робіт. Якщо особа має поважні причини, що унеможливлюють подачу відповідної доказової бази до судових дебатів, то вона може надати їх протягом 5 днів після винесення рішення по суті справи (але при цьому обовʼязково повинна бути написана раніше заява про відшкодування витрат на правничу допомогу);
  • Отримати позитивне рішення на користь сторони по справі. Інакше кажучи, виграти справу по суті.

Зверніть увагу! Потрібно дотримуватися чіткого алгоритму дій, що визначений у чинному законодавстві (ЦПКУ), оскільки будь-яке процесуальне порушення стороною по справі створює підстави для відмови у відшкодуванні витрат.

Так, до прикладу у постанові від 14.09.2022 року у справі № 295/190/20 ВС відмовив у задоволенні витрат на правничу допомогу, оскільки сторона по справі не надала детальний опис робіт та послуг, що вчинив адвокат, та не зазначила кількість часу, яку він витратив на надання правової допомоги.

Які докази можуть підтверджувати здійснення витрат на правову допомогу?

  • Договір про надання правової допомоги між адвокатом та його клієнтом (стороною по справі). Також можуть укладатися інші додаткові угоди;
  • Підтвердження повноважень адвоката - свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, а також копія ордеру на представництво інтересів клієнта по справі;
  • Акт про надання відповідної кількості послуг (в ньому обовʼязково перелічуються роботи та послуги, які надавались адвокатом в рамках договору);
  • Квитанції, видаткові накладні або платіжні доручення, які містять вказівку про призначення оплати послуг на правову допомогу;
  • Детальний опис робіт та послуг, із обовʼязковим зазначенням часу, що був витрачений на їх виконання. Зазвичай подається в довільній формі, однак з цього опису суддя повинен розуміти основну суть наданих послуг.

Відшкодування витрат на правову допомогу досить складне питання для самостійного його вирішення, а тому в такій ситуації найкращим варіантом буде звернення до професійних юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Ми чудово розуміємось на цьому питанні, оскільки постійно застосовуємо положення чинного законодавства на практиці та володіємо ґрунтовними знаннями у різних сферах права. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація