ВІДШКОДУВАННЯ ВАРТОСТІ ВТРАЧЕНОГО ЖИТЛА. ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ВІДШКОДУВАННЯ ВАРТОСТІ ВТРАЧЕНОГО ЖИТЛА. ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

Час прочитання: 2 хв.

Наразі закон про компенсацію за пошкодження та знищення майна внаслідок збройної агресії Російської Федерації ще не прийнятий. Порядок відшкодування вартості втраченого житла визначається кількома постановами уряду, до яких вносяться зміни. Фахівці ЮК «Приходько та Партнери» пропонують інструкцію стосовно того, що потрібно зробити, щоб отримати компенсацію за втрачений об’єкт нерухомості. Інформація актуальна на сьогодні, 17 червня 2022 року.

  • Крок 1. Фіксація пошкодження майна

Факт пошкодження, знищення чи руйнування може підтверджувати Акт про огляд ДСНС та/ або Акт розмінування. До складення таких документів залучаються представники місцевої влади або військових адміністрацій.

За умови безпечності перебування на об’єкті, власником майна має бути проведена фото- та відеофіксація пошкоджень (бажано, через застосунки з фіксацією метаданих – місця, часу та дати).

Якщо залучити до складання акту співробітників ДСНС та представників місцевої влади неможливо, то такий акт потрібно скласти самостійно з підписами сусідів-очевидців.

  • Крок 2. Повідомлення про пошкодження

Подати відповідну заяву можна: а) через застосунок «Дія»; б) у ЦНАП; в) через нотаріуса. В заяві вказуються відомості стосовно пошкодженого об’єкта, додаються фото та відео пошкоджень (за наявності).

Якщо об’єкт нерухомості був внесений до реєстру речових прав, то відповідна інформація про нього буде додана в електронному вигляді автоматично. Якщо ні – відомості про об’єкт потрібно вводити в ручному режимі.

Заповнену заяву можна завантажити в форматі PDF чи отримати на свою електронну скриньку.

  • Крок 3. Отримання цифрового документа, що підтверджує завдані збитки

14 червня 2022 року Кабінет міністрів затвердив єдину уніфіковану форму такого документа – до цього складалися довідки у довільній формі. Документ є підставою для отримання компенсації.

Наразі уряд повинен затвердити форму та механізм складання уніфікованого Акту обстеження об'єкту.

На рівні громад планується створити спеціальні комісії з трьох осіб, які будуть заповнювати ці акти, тобто верифікувати пошкодження чи руйнування об’єкта на підставі повідомлень від громадян. Після цієї процедури власник пошкодженого об’єкта зможе побачити в застосунку «Дія» відповідний Цифровий документ, що підтверджує його збитки.

  • Крок 4. Отримання компенсації

Поки що триває процес розробки уніфікованої схеми розрахунку вартості збитків. Буде встановлено граничний розмір компенсації – на рівні повної вартості об’єкта нерухомого майна площею 100-150 квадратних метрів.

Власники зруйнованого житла матимуть право вибирати: а) отримати гроші, щоб витратити на вже введений в експлуатацію об’єкт нерухомості чи інвестувати в будівництво; б) отримати готовий будинок чи квартиру.

Якщо компенсації не вистачатиме на покриття вартості нового житла, то різниця буде сплачуватись самим громадянином.

Пріоритетне право на отримання відшкодування матимуть багатодітні сім'ї, особи з інвалідністю, учасники бойових дій, сім'ї загиблих на війні.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація