Відшкодування шкоди здоров’ю при ДТП

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Відшкодування шкоди здоров’ю при ДТП

Час прочитання: 3 хв.

Жоден водій при керуванні транспортним засобом не застрахований від виникнення ДТП на дорозі.

Це повʼязано із різними обставинами: несподіване виникнення несправності в автомобілі, складні погодні умови, що призводять до неможливості справно керувати транспортним засобом тощо.

Зазвичай ДТП призводять до того, що його учасники отримують шкоду своєму здоровʼю. А тому питання її відшкодування є досить актуальним на практиці.

У цій статті ми поговоримо про особливості відшкодування шкоди здоров'ю при настанні ДТП.

Хто може звернутися для отримання страхового відшкодування за завдану шкоду здоровʼю при ДТП?

Із аналізу української законодавчої бази вбачається, що право на отримання відшкодування витрат, повʼязаних із лікуванням при настанні ДТП має безпосередньо потерпіла особа.

Якщо вона перебуває в комі протягом довгого періоду часу, а оплатою її лікування займається близький родич чи член сімʼї, то в такому разі вони мають право на отримання відшкодування таких витрат.

Якщо внаслідок настання ДТП потерпіла особа стала недієздатною, то право на отримання відшкодування за шкоду завдану здоровʼю має її законний опікун.

На які види відшкодування по здоровʼю може розраховувати потерпіла особа при настанні ДТП?

  • Відшкодування шкоди, що повʼязана із проведенням лікування - до цього виду слід відносити обгрунтовані витрати, які понесла потерпіла сторона, що повʼязані із доставкою, утриманням, розміщенням, проведенням лікування, медичним піклуванням, придбанням лікарських засобів, протезуванням та реабілітацією особи у медичному закладі;
  • Відшкодування шкоди, що повʼязана із тимчасовою втратою працездатності - до цього виду слід відносити фізичну чи психологічну неспроможність особи виконувати свою трудові обовʼязки внаслідок легкого травмування та пережитої події. Потерпілій особі відшкодовуються в повній мірі не отримані нею доходи за весь час її перебування у медичному закладі охорони здоровʼя;
  • Відшкодування шкоди, що повʼязана із стійкою втратою працездатності - до цього виду слід відносити отримання потерпілою особою певної групи інвалідності. Так, якщо особа отримує 1 групу інвалідності, то їй буде відшкодовано 36 мін. заробітних плат, 2 група - 18, 3 група - 12. У разі визнання неповнолітньої (малолітньої) особи дитиною з інвалідністю – 18 мін. заробітних плат;
  • Відшкодування шкоди, що повʼязана із смертю потерпілої особи - якщо протягом 1 року громадянин, що був визнаний потерпілою стороною при настанні ДТП помирає внаслідок отримання фізичних ушкоджень його здоровʼю, то в такому випадку близькі родичі та члени його сімʼї мають право на відшкодування завданої шкоди. Також відшкодовуються витрати на проведення поховання потерпілої особи.
  • Відшкодування моральної шкоди - сутність цього виду полягає у настанні душевних страждань, яких потерпіла особа зазнала внаслідок отримання каліцтва та інших фізичних ушкоджень при настанні ДТП.

Зверніть увагу! Для кожного виду відшкодування важливо надати відповідні докази, які підтверджують право особи на проведення їй виплат від страхових компаній.

Залишились питання щодо відшкодування шкоди здоровʼю при настанні ДТП?

У такому випадку звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи зможуть відповісти на всі запитання клієнтів компанії під час надання усних консультацій, оскільки ми чудово розуміємось на проблемних аспектах у різних галузях права. Не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація