ВІДШКОДУВАННЯ МАЙНОВОЇ ШКОДИ ВНАСЛІДОК ЗАЛИТТЯ

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ВІДШКОДУВАННЯ МАЙНОВОЇ ШКОДИ ВНАСЛІДОК ЗАЛИТТЯ

Час прочитання: 2 хв.

Наше життя непередбачуване і складається з безліч неприємних ситуацій. Однією з таких є залиття приміщення сусідами. Не приємно та фінансово затратно усувати всі ці проблеми. Але потрібно розуміти і як правильно діяти в таких ситуаціях. Оскільки не завжди винна сторона добровільно відшкодовує матеріальні збитки. А від того наскільки потерпілий від залиття правильно реагує на цю ситуацію залежить відшкодування майбутньої майнової шкоди.

 

З чого почати?

  • Крок 1. Фіксація факту залиття

Для того, щоб в майбутньому можна було відшкодувати майнову шкоду потрібно зафіксувати факт залиття. Для цього необхідно звернутися до балансоутримувача приміщення. Це можуть бути ОСББ або ЖЕК. Представники балансоутримувача зобов'язані обстежити приміщення у складі комісії та скласти акт про залиття.

Важливо, щоб в акті було вказано про факт залиття та причини з яких це сталося. В акт також повинні бути вказані, яких саме пошкодження було завдано (пошкоджено ремонт, меблі тощо). Якщо сторона з вини якої сталося залиття відмовляється від підписання акту, то це також має бути вказано. Акт підписується всіма членами комісії. Один примірник акту видається власнику залитого приміщення. Надалі складений акт буде одним з головних доказів при відшкодуванні майнової шкоди внаслідок залиття.

 

  • Крок 2. Розмір понесених витрат.

Для відшкодування майнової шкоди внаслідок залиття потрібно знати в якому розмірі вона завдана. Для цього можна замовити експертне дослідження і на основі його висновку розуміти завдану шкоду. Або можна в якості понесених витрат надати кошторис складений будівельною організацією, яка здійснювала відновлення приміщення після залиття.

  • Крок 3. Досудове врегулювання спору.

Маючи на руках акт про пошкодження та визначення розміру понесених витрат можна звернутися до винної сторони з пропозицією відшкодувати шкоду добровільно. Це займе менше часу та зекономити винній стороні кошти, які вона понесе внаслідок судового розгляду справи.

  • Крок 4. Звернення до суду.

Якщо стягнути завдану майнову шкоду внаслідок залиття в добровільному порядку неможливо, то залишається звернення до суду. На цьому етапі необхідно знайти юриста, який допоможе підготувати позовну заяву та необхідності представляти інтереси в суді. До позовної заяви обов'язково потрібно додати акт про залиття квартири, кошторис понесених витрат, та за наявності докази, що підтверджують врегулювання спору в досудовому порядку.
Також при подачі позову необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1% від суми майнового відшкодування внаслідок залиття.

Отже, з кожної проблемної ситуації є вихід головне правильно підійти до її вирішення. При необхідності відшкодування майнової шкоди внаслідок залиття квартири не нехтуйте правовою допомогою. Адже фахівець не лише проконсультує, а й надасть допомогу в отриманні доказів та підготовці справи досудового розгляду.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація