Відпустки для військовослужбовців у воєнний час

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Відпустки для військовослужбовців у воєнний час

Час прочитання: 2 хв.

Право військовослужбовців на отримання відпустки та порядок надання визначає Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». В даному законі зазначено перелік відпусток, які надаються військовослужбовцям у звичайний період та під час дії воєнного стану.

Для військовослужбовців є можливість отримати такі відпустки:

  • щорічна відпустка;
  • щорічна додаткова відпустка військовослужбовцям, виконання обов’язків військової служби яких пов’язано з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або здійснюється в особливихрегіонах;
  • відпустка за сімейними обставинами;
  • відпустка для лікування;
  • відпустка військовослужбовцям-жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною тощо.

 

Але, наразі,  через оголошення військового стану у країні усі планові відпустки для військовослужбовців було скасовано.  Тому на даний період у військовослужбовців є можливість отримати відпустку за сімейними обставинами або відпустку-лікарняний(тобто відпустка на лікування).

Відпустки для військовослужбовців у воєнний час - urb 9864 1 3

Відповідно до п.9 статті 10-1 вищезазначеного закону військовослужбовець може отримати відпустку по сімейним обставинам за таких причин:

  • укладення ним шлюбу;
  • якщо рідні військовослужбовця у тяжкому стані по здоров’ю або померли;
  • у випадку пожежі або іншого стихійного лиха, яке спіткало сім’ю військовослужбовця;
  • та за рішенням командира військової частини відпустка надається в інших випадках, коли присутність військовослужбовця в сім’ї необхідна. За такою відпусткою не враховується час для проїзду до місця проведення відпустки та повернення. Така відпустка може надаватися один раз протягом календарного року.

Відповідно до п.10 ст.10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх сімей» за рішенням командира військової частини військовослужбовцямможуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин без збереження грошового забезпечення загальною тривалістю не більш як 15 календарних днів на рік.

Також, згідно Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовець у воєнний час має право отримати відпустку на лікування.

Згідно п.11 ст.10-1  у зв’язку з хворобою військовослужбовцю надається відпустка для лікування із збереженням грошового та матеріального забезпечення на підставі висновку військово-лікарської комісії(ВЛК). Тривалість такої відпустки залежить від ступеня та важкості захворювань. Загальний час перебуваннявійськовослужбовця в лікувальних закладаху відпустці на лікування не повинен перевищувати 4 місяців підряд (але існують випадки колизаконодавством передбачено більш тривалі строки перебування на лікуванні).

 

Після закінчення встановленого безперервного перебування на лікуванні у закладах охорони здоров’я у зв’язку з відповідною хворобою військовослужбовець підлягає огляду військово-лікарською комісією для вирішення питання про придатність його до військової служби.

Також, існує ще одне виключення щодо відпусток у воєнний час. Жінки-військовослужбовці мають право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, доглядом за дитиною до 3-х років, а також якщо дитині потрібен догляд надалі, то відпустка продовжується до 6 років. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться для уточнення інформації та надасть первинну консультацію.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація