Фото: Відпустка військовослужбовців за сімейними обставинами

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Відпустка військовослужбовців за сімейними обставинами

Час прочитання: 3 хв.

Питання відпусток для військовослужбовців тривалий час було достатньо резонансною темою, адже чимало захисників України нарікали на те, що не мають можливості відновити свої сили належним чином. Саме тому ця тема була додатково врегульована новим Законом, прийнятим 28 червня 2023 року. Щорічну відпустку збільшено до 30 діб на рік. Її надають частинами, не більш ніж 15 календарних днів. Нормативно-правовий акт має назву «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану». Він також визначає, що військові, які до набрання цим законом юридичної сили використали лише 10 днів відпустки, зможуть використати ще 20 упродовж календарного року до його завершення. Також чинне законодавство передбачає можливість відпустки за сімейними обставинами.

Що відомо про цю відпустку?

Тривалість відпусти за сімейними обставинами – до 10 днів. При обчисленні не враховується час, який військовослужбовцю потрібен для того, щоб прибути до місця відпустки та дістатися назад. Однак, разом з тим, по цьому часу на дорогу є обмеження. Він має бути не більше 2 діб в 1 кінець.

Такі умови для використання відпусток є більш продуманими, ніж на початку повномасштабної війни. Вони краще захищають права військовослужбовців та надають їм більше можливостей для відновлення і вирішення своїх значимих питань.

Як скористатися правом на цю відпустку?

Щоб взяти відпустку за сімейними обставинами, потрібно написати відповідний рапорт на ім’я того безпосереднього командира, у підпорядкуванні якого перебуває військовослужбовець. У рапорті потрібно зазначити підстави та засвідчити їх відповідними документами, котрі до нього додаються.

Аби рапорт допоміг безперешкодно скористатися правом на відпустку, він має бути складений у відповідності до всіх тих вимог, які передбачені для його змісту. Ви можете тут скористатися юридичною допомогою у складанні рапорту. Приміром, в команді адвокатського бюро «Приходько та партнери» є юристи, котрі спеціалізуються на темах військового права, тож можуть якісно допомогти в таких питаннях. У багатьох випадках те, чи буде задоволено прохання військовослужбовця, залежить від грамотності складеного рапорту та його відповідності тим вимогам, які до нього висуває актуальне законодавство.

Як правильно подати рапорт на відпустку?

Цей документ потрібно скласти у 2 примірниках та подати командиру. Його мають зареєструвати, поставивши відповідну резолюцію. Один примірник повертається вам, інший іде на розгляд до кадрового підрозділу штабу.

Рішення стосовно надання відпустки ухвалюється командиром частини. Якщо відповідь на рапорт є позитивною, то, перед виїздом у відпустку, військовослужбовець має отримати відпускний квиток. Зразок цього квитка теж встановлено чинними нормативно-правовими актами.

 

Чому важливими є 2 примірника рапорту?

Іноді військовослужбовці стають заручниками бюрократичних нюансів та людського фактору, якщо відносини з командиром не склалися. У такому разі, аби подбати про власні права, варто особливо дотриматися усіх важливих правових нюансів. Наприклад, подання рапорту в двох примірниках та вимога, аби його зареєстрували, поставивши відповідний вхідний номер, дату та підпис особи, котра прийняла, слугуватиме підтвердженням того, що рапорт дійсно було подано.

Аби у вас не виникло ніяких перешкод з реалізацією права на відпустку за сімейними обставинами, ми ретельно проконсультуємо вас у всіх необхідних нюансах. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» дбає про права та комфорт своїх клієнтів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація