Відповідальність за порушення правил торгівлі підакцизними товарами

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Відповідальність за порушення правил торгівлі підакцизними товарами

Час прочитання: 3 хв.

Штрафні санкції у сфері роздрібної торгівлі підакцизними товарами

Кожен підприємець, який має бажання здійснювати діяльність з продажу алкогольних напоїв чи тютюнових виробів перш за все повинен отримати відповідну ліцензію. Наведене прямо передбачено ч. 20 ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (надалі – «Закон 481/95-ВР»).

Відтак, Законом 481/95-ВР чітко визначено вимоги, яким має відповідати підприємство зокрема для здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами. Поряд з цим, законодавець покладає обов’язок контролю за обігом підакцизних товарів на органи державної податкової служби України.

 

Зазначене твердження кореспондується з пунктом 80.2 статті Податкового кодексу України, відповідно до якого фактична перевірка може проводитись у разі наявності на те передбачених законодавством підстав, а саме наявність інформації про порушення підприємством вимог Закону 481/95-ВР. Варто звернути увагу на те, що державні органи здійснюють фактичну перевірку без попереднього повідомлення платника податків та більше того , перед її початком відповідно до п. 20.1.9. ПКУ уповноважені особи податкового органу мають право здійснити контрольні розрахункові операції.

В контексті здійснення фактичної перевірки важливо, що призначаючи її податкова повинна мати інформацію про вже фактично вчинене порушення.

Важливо, що контрольно-перевіряючи заходи не можуть мати превентивний чи запобіжний характер. У випадку, коли податкова служба не має доведених фактів вчиненням підприємством порушення закону призначення перевірки не допускається.

Однак, на практиці в більшості випадків фактична перевірка закінчується складеним актом. Серед найчастіших порушень Закону 481/95-ВР, що виявляють податківці можна віднести здійснення роздрібної торгівлі:

  • Підакцизними товарами без отримання відповідних ліцензій;
  • Підакцизними товарами через касовий апарат, що не зазначений у відповідній ліцензії ;
  • Тютюновими виробами вартістю, вищою від максимальних роздрібних цін;
  • Алкогольними напоями за цінами, меншими від мінімальних роздрібних;
  • Алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку.

Не варто забувати, що податкове законодавство надає інструменти представникам бізнесу для адміністративного оскарження результатів перевірки . До таких заходів можна віднести подання заперечень на акт перевірки та скаргу в порядку ст. 56 ПКУ.

 

До речі, у судових справах по оскарженню податкових повідомлень-рішень ( далі – ППР) прийнятих за результатом здійснення перевірок, навіть не зважаючи на допущення ревізорів податкового органу до здійснення перевірки підприємець має можливість апелювати не безпідставність призначення такої. В свою чергу суд спочатку має перевірити аргументи платника податків та у випадку їх підтвердження всі подальші дії податкової , в тому числі і прийняті ППР будуть визнані незаконними та скасованими.

Отож, питання здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами є досить складним та об’ємним. Якщо Вам необхідно отримати роз’яснення профільного законодавства чи здійснити супроводження податкової перевірки, або оскаржити податкові повідомлення-рішення звертайтесь до Адвокатського Бюро «Приходько та партнери».

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація