Відповідальність за незаконний перетин кордону у військовий час

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Відповідальність за незаконний перетин кордону у військовий час

Час прочитання: 3 хв.

Попри те, що в Україні більш ніж 2 роки тому було оголошено воєнний стан, все ще знаходяться охочі чоловіки призовного віку, які намагаються без законних на це підстав перетнути державний кордон України. В цій статті наші фахівці – адвокати Приходько та Партнери розкажуть, яку відповідальність передбачає чинне законодавство за нелегальний перетин кордону у військовий час.

 

Законодавча база питання: адміністративна та кримінальна відповідальність за нелегальний перетин кордону

Якщо чоловіки 18-60 років перетинають державний кордон без законних на це підстав, передбачена адміністративна та кримінальна  відповідальність. Це залежить від кожного конкретного випадку.

Серед статей чинного українського законодавства, які передбачають покарання за нелегальний перетин кордону:

  • Стаття 358 Кримінального кодексу України

Ця стаття стосується підроблення документів для перетину кордону. Найчастіше підроблюють висновки ВЛК. За цією статтею передбачена наступна відповідальність  – штрафні санкції або обмеження волі.

  • Стаття 369 Кримінального кодексу України

В цій статті мова йде про обіцянку/пропозицію/надання неправомірної вигоди представникам правоохоронних органів, службовим особам.

Найчастіше хабарі намагаються дати представникам прикордонної служби для незаконного перетину кордону.

Зверніть увагу: нелегальний пропуск особи через кордон передбачає відповідальність незалежно від того, чи вдалося особі перетнути кордон, чи ні.

Відповідальність, передбачена цією статтею – штрафні санкції,  позбавлення волі строком від чотирьох років.

  • Стаття 336 Кримінального кодексу України

В деяких випадках незаконний перетин кордону можуть трактувати як ухилення від мобілізації. Це пов’язано з тим, що у більшості випадків чоловіки віком від 18 до 60 років намагаються виїхати за межі України саме для того, щоб не бути мобілізованими.  Відповідальність – позбавлення волі строком від двох до п’яти років.

Отже, покаранням за нелегальний перетин кордону може бути штраф, обмеження/позбавлення волі. Все залежить від кожного конкретного випадку та інкримінованої статті.

 

Консультування професійних адвокатів щодо законних підстав для перетину кордону

Виходячи з вищевказаного варто зазначити наступне: нелегальний перетин кордону в умовах воєнного стану – серйозне порушення чинного законодавства, яке передбачає ряд важких правових наслідків. Саме тому не варто навіть намагатися перетнути державний кордон без наявності на це відповідних підстав.

Адвокати Приходько та Партнери спеціалізуються на питаннях законного перетину кордону у військових час. Зокрема, ми здійснюємо консультування в режимі 24/7, а також супроводжуємо наших клієнтів при перетині державного кордону.

Наші адвокати з питань, пов’язаних із законним перетином кордону – це профільні спеціалісти. Вони знають всю законодавчу та нормативну базу щодо виїзду з України на законних підставах. Ми допоможемо зібрати документи для підтвердження права на виїзд та безпосередньо супроводимо вас на кордоні. За необхідності ми можемо оскаржити відмову в перетині держкордону. До речі, щодо останнього. Навіть у ситуаціях, коли наявні всі законні підстави для перетину кордону та документи, які це підтверджують, прикордонники можуть відмовити чоловіку в перетині кордону. При цьому представники прикордонної служби мають обов’язково надати письмове рішення про підстави відмови у перетині державного кордону.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката із законного перетину державного кордону заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація