• Prikhodko&Partners
  • Ми і ЗМІ
  • Ми і ЗМІ
  • Стаття Відповідальність за незаконне носіння, зберігання, придбання, передачу або збут вогнепальної зброї в Україні – стаття 263 КК України
Відповідальність за незаконне носіння, зберігання, придбання, передачу або збут вогнепальної зброї в Україні – стаття 263 КК України

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

E-mail
kovalev@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007 44 03

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Відповідальність за незаконне носіння, зберігання, придбання, передачу або збут вогнепальної зброї в Україні – стаття 263 КК України

Час прочитання: 2 хв.

Серед значної кількості проблем, які на сьогодні активізують громадянську активність та суспільну думку, на одне з ключових місць виходить проблема захисту від злочинних посягань, а також про застосування та володіння зброєю як наряддям самозахисту. В цій статті ми поговоримо про відповідальність за незаконне носіння, зберігання, придбання, передачу або збут вогнепальної зброї в Україні, яка наступає за статтею 263 КК України. Захист інтересів клієнтів за цією статтею – один із напрямків діяльності PRIKHODKO&PARTNERS.

Яке покарання наступає за статтею 263 КК України?

Чинне законодавство України чітко регламентує порядок отримання дозвільних документів на зберігання та подальше використання зброї. Якщо ці вимоги було порушено або зброю було використано для завдання шкоди інтересам суспільства, фізичній особі, безпеці держави, в дію вступають правові наслідки. В залежності від типу та тяжкості вчиненого діяння, особу можна притягнути не тільки до адміністративної, а й до кримінальної відповідальності.

 

В статті 263 Кримінального кодексу України зазначено наступне: за незаконне поводження зі зброєю передбачена кримінальна відповідальність. Що мається на увазі під незаконним поводженням зі зброєю? Це носіння зброї, її збут, передача, придбання, зберігання. Винятком із правил являється мисливська гладкоствольна зброя. Важливо: для розмежування кримінального та адміністративного правопорушення проводиться балістична експертиза.

За протиправні дії за статтею 263 КК України особі загрожує позбавлення волі строком від 3-х до 7-ми років. Окремо в Законі виділяється така категорія, як холодна зброя: кастети, фінські ножі, кинджали. Правопорушнику за вчинення протиправних дій загрожує одне із назначених нижче покарань:

  • Арешт терміном до 6-ти місяців.
  • Позбавлення волі до 3-х років.
  • Обмеження волі до 5-ти років.
  • Громадські роботи до 240 годин.
  • Штраф до 4000 НМДГ.

Важливо: якщо особа в разі вчинення кримінального правопорушення добровільно здала правоохоронним органам зброю, громадян звільняється від кримінальної відповідальності.

Послуги адвоката за статтею 263 КК України

Якщо Вас або Ваших близьких звинувачують за статтею 263 КК України, в обов’язковому порядку треба заручитися підтримкою адвоката. До професійного розгляду справи фахівцями PRIKHODKO&PARTNERS не варто давати будь-які покази або підписувати щиросерде визнання. Це не суперечить чинному законодавству. Відповідно до статей основного Закону, тобто, Конституції, кожна людина може відмовитися від надання показань як щодо себе, так і у відношенні близьких родичів. Давати свідчення бажано тільки після бесіди з адвокатом і узгодження всіх дій. Виходячи із ситуації, ми зможемо запропонувати та практично реалізувати найбільш діючий алгоритм дій. Головна запорука нашого успіху – індивідуальний підхід до кожної ситуації.

Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката по статті 263 КК України заповніть форму нижче. Вас наберуть, уточнять деталі та розрахують приблизну ціну супроводження адвокатом Вашої справи!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики кримінального права

E-mail
kovalev@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007 44 03

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація