Відповідальність військовослужбовців за вживання спиртних напоїв

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Відповідальність військовослужбовців за вживання спиртних напоїв

Час прочитання: 3 хв.

Дана стаття буде стосуватися відповідальності військовослужбовців за вживання спиртних напоїв під час воєнного стану.

Кожен військовослужбовець, складаючи присягу, бере на себе відповідні зобов’язання, які включають в себе утримання від шкідливих звичок, таких як і вживання алкоголю. Крім того, військовослужбовці мають бути прикладом для молодших колег та виконувати свої обов'язки сумлінно, дотримуючись дисципліни.

Вони мають розуміти, що їхні дії можуть вплинути на інших та на результати всієї служби в цілому. Так, військовослужбовці зобов’язані дотримуватися Статуту внутрішньої служби ЗСУ та Дисциплінарного статуту ЗСУ.

 

Безперечно, на сьогодні військові в Україні під час воєнного стану відіграють важливу роль у забезпеченні національної безпеки та захисту територіальної цілісності країни. Під час виконання своїх обов'язків, вони повинні бути відповідальними та надійними, що вимагає обмежень у різних аспектах, включаючи вживання алкоголю.

Українське законодавство містить ряд законів та правил, які регулюють вживання алкоголю військовими під час воєнного стану. Військові стандарти на вживання алкоголю дуже строгі, і військовослужбовці повинні дотримуватися їх. Будь-яке вживання алкоголю під час служби може призвести до непередбачуваних наслідків, які можуть негативно вплинути на безпеку та діяльність військової частини.

Нижче будуть розглянуті деталізовані вимоги, які стосуються цього питання.

Україна має законодавство, що регулює відповідальність військовослужбовців за вживання спиртних напоїв, яке діє і під час воєнного стану.

За порушення таких норм військовослужбовець може бути притягнутий до відповідальності, яка передбачає дисциплінарні заходи, такі як догана, пониження військового звання, арешт з утриманням на гауптвахті за порушення військового обов'язку.

Під час воєнного стану, коли військовослужбовці перебувають у підвищеній готовності та можуть знаходитися у небезпеці життя та здоров'я, відповідальність за порушення заборони на вживання спиртних напоїв може бути ще більш суворою.

Зокрема, стаття 172-20 КУпАП України передбачає, що у разі вживання алкогольних, в тому числі слабоалкогольних напоїв військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами, якщо вони знаходяться на території військової частини або проходять збори, поява в нетверезому стані чи виконання військових обов’язків у такому стані, настає відповідальність у вигляді штрафу від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також частина 1 статті передбачає можливість накладення арешту та утримання на гауптвахті не більше ніж до 7 діб. Такі ж санкції застосовуються і за відмову проходити тест на рівень алкоголю в крові військовослужбовця.

Кваліфікований склад цього правопорушення стосується вищого військового керівництва: а саме участь начальників (командирів) та інших керівників у розпиванні спиртного з підлеглими, приховування фактів вживання алкоголю, невжиття засобів щодо відсторонення таких військовослужбовців від виконання військових обов’язків тощо. Покаранням за таку поведінку є штраф у розмірі 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

 

Частина третя статті містить санкції за повторність такого правопорушення протягом одного року або ж в умовах особливого періоду. Такі дії караються собою штрафом від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.

Варто зазначити, що на сьогодні під особливим періодом треба розуміти період воєнного стану, а, отже, незалежно від суб’єкту діяння та тяжкості застосуванню підлягає саме частина 2 статті.

Отже, військовослужбовці несуть відповідальність за вживання спиртних напоїв, яка передбачає дисциплінарні та адміністративні наслідки, які можуть бути ще більш суворими під час воєнного стану. Відповідальність військовослужбовців за вживання спиртних напоїв є важливою частиною їхньої служби та вони повинні дотримуватися встановлених норм та стандартів. Це допоможе забезпечити безпеку та ефективність їхньої діяльності, а також зберегти добру репутацію. Щоб отримати консультацію або допомогу юриста - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація