ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ІНОЗЕМЦІВ ЗА ПОРУШЕННЯ МІГРАЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ІНОЗЕМЦІВ ЗА ПОРУШЕННЯ МІГРАЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Час прочитання: 2 хв.

 Досить часто ми аналізуємо нормативні механізми отримання тих чи інших документів чи статусів для іноземців. Але чи відомо Вам про види відповідальності, що можуть бути застосовані у разі порушення міграційного законодавства? 
 Варто відзначити те, що в рамках даної статті розглядатимемо лише відповідальність, що може бути застосована за порушення міграційних норм. Інші види відповідальності (кримінальна, адміністративно-правова) застосовуються до іноземців на загальних підставах.

 Тож іноземці та особи без громадянства підлягають відповідальності через вчинення наступних адміністративних правопорушень:

  • Порушення встановлених правил перебування, транзитного проїзду – стаття 203 КУпАП;
  • Невиконання рішення про заборону в’їзду – стаття 203-1 КУпАП;
  • Незаконний перетин, а так само, спроба незаконного перетину державного кордону– стаття 204-1 КУпАП;
  • Порушення порядку в’їзду, виїзду на/з тимчасово окуповану територію– стаття 204-2 КУпАП;
  • Порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів – стаття 204 КУпАП.

 Найпоширенішим порушенням є порушення іноземцями строку перебування в країні. Якщо було порушено визначений строк перебування, то на іноземця/особу без громадянства накладається штраф і може бути застосоване примусове повернення чи видворення.

 Примусове видворення (депортація) застосовується територіальними органами Служби Безпеки, прикордонної та міграційної служб. Обов’язковою підставою для видворення є наявність постанови суду, що виноситься за позовними вимогами вищезазначених органів. Заборона дійсна на протязі п’яти років.

 Рішення про примусове повернення приймається територіальними органами Служби Безпеки, прикордонної та міграційних служб. У ньому зазначаються причини прийняття, порядок та строк оскарження, а також строк, протягом якого іноземець повинен покинути Україну (до 30 днів).

 Щодо санкції, то конкретний вид відповідальності залежить від виду правопорушення та обставин справи. Загалом до іноземця може бути застосовано штраф у розмірі до 13 600 грн. або адміністративний арешт строком не більше 15 діб. Варто звернути увагу на таке додаткове покарання, як конфіскація знарядь і засобів вчинення правопорушення. Наприклад, якщо іноземця спіймають компетентні органи при незаконному перетинанні державного кордону на транспортному засобі, то такий транспортний засіб підлягатиме конфіскації.

  Варто зазначити, що систематично проводяться компетентними органами, в тому числі і правоохоронними, операції Мігрант» та інші, що мають за мету запобігання та попередження нелегальної міграції. В рамках таких операцій здійснюється перевірка дотримання встановлених законодавством правил перебування в Україні.

 Якщо Ви плануєте отримати міграційні послуги або у Вас виникли запитання, звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери»!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація