Фото: Відновлення свідоцтва про народження за кордоном
E-mail
lavrenchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-44

Юрист, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Відновлення свідоцтва про народження за кордоном

Час прочитання: 3 хв.

Основними причинами відновлення свідоцтва про народження для людини, яка знаходиться за кордоном, є:

  1. подача документів на отримання громадянства іншої держави;
  2. оформлення посвідки на проживання в іншій країні;
  3. реєстрацію шлюбу за кордоном;
  4. необхідність заміни старого зразка, який не є міжнародно визнаним, на новий зразок з апостилем;
  5. втрата або псування документа тощо.

 

Отримати свідоцтво про народження має право власник документа (при наявності паспорту, що підтверджує особу), батьки цієї особи, представники за дорученням. Важливо зазначити, що дітям не видаються свідоцтва про народження їх батьків, також не видаються свідоцтва про шлюб/розлучення батьків. В такому випадку можна отримати тільки Витяг з Держаного реєстру актів цивільного стану.

Також пам’ятайте, якщо від дати народження/реєстрації шлюбу/розлучення уже пройшло більше, ніж 75 років, в органах РАЦС документ ви не отримаєте. Потрібно в такому випадку звертатися уже до архівної служби.

Для громадян України, які є військовозобов’язаними, з 23 квітня 2024 року закордонні дипломатичні представництва України (посольства/консульства) припинили прийом заявок на вчинення консульських дій. Тобто це означає, що тепер чоловіки, які постійно проживають за кордоном, або знаходяться за кордоном з іншим підстав, та які не оновили свої військово-облікові документи після набрання чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" не зможуть отримати закордоном дублікат свідоцтва, або ж оформити доручення на представника, який зможе витребувати такий документи в органах ДРАЦС в Україні. Винятком становить реєстрація народження дитини і проведення процедури реєстрації дитини громадянином України.

Що стосується невійськовозобов’язаних громадян України, то для них порядок отримання дублікату свідоцтва про народження/шлюб/розлучення тощо не змінено. Проте, більшість осіб стикається з проблемою з записом на подачу через великі черги, перебоями у роботі системи, а також довгим термін очікування готового свідоцтва.

Велика кількість громадян також пробують відновити свої документи через портал ДІЯ. Проте тут варто пам’ятати, що ви можете тільки подати заяву на отримання дублікату свідоцтва, а фізично отримати документ може лише певне коло осіб в органах ДРАЦС в Україні, тобто в посольствах/консульствах документ отримати неможливо.

 

Юристи компанії «Приходько та партнери» пропонують вам допомогу у відновленні будь-якого документа з органів ДРАЦС (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб/розлучення, свідоцтво про смерть тощо) у найкоротші строки та з мінімальним пакетом документів. Ми зекономимо не тільки ваш час, але й кошти, адже вам не потрібно додатково оформлювати доручення на наших юристів. Ми можемо відновити свідоцтво легально і законно через представництво ваших інтересів адвокатом в державному органі.

Для отримання детального аналізу вашої ситуації та консультації звертайтеся заповніть форму на нашому сайті і наші фахівці допоможуть відновити вам свідоцтво за лічені дні, навіть якщо ви знаходитесь за кордоном.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lavrenchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-44

Юрист, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація