Фото: ВІДНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ВІДНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

Час прочитання: 2 хв.

У даній статті буде розглянуто таку підставу для отримання громадянства України, як "відновлення громадянства України". У теорії цей процес має назву реінтеграція.

Закон України «Про громадянство» передбачає підстави для набуття громадянства шляхом відновлення в громадянстві (ч. 4 ст. 6). Детально цю процедуру регламентовано в статті 10 вищезгаданого Закону.

Людині, яка раніше мала паспорт громадянина України, а зараз є особою без громадянства, що клопоче про поновлення у громадянстві, законом гарантується реінтеграція незалежно від його місця проживання на той момент.

Якщо людина вже отримала паспорт іноземної держави - ситуація дещо складніша. Такій людині необхідно буде подати зобов'язання, про те, що вона хоче припинити іноземне громадянство, якщо в іншій країні воно не припиняється автоматично за придбання іншого. Також цій особі слід повернутися на батьківщину для постійного проживання. У разі, якщо ця людина має паспорта декількох держав, то потрібно подати зобов'язання припинити іноземне громадянство в усіх цих країнах.

Подачу зобов'язання про вихід з іноземного громадянства потрібно підтвердити в Україні. Для цього іноземець (українець, який припинив українське підданство) повинен подати офіційний зразок виданий уповноваженим органом відповідної іноземної держави. На виконання цього у особи є два роки з моменту реєстрації його громадянином України. У свою чергу закон визначає, що реєстрація громадянином - це внесення запису спеціально уповноваженим на те органом про отримання людиною громадянства України у відповідні облікові документи. У разі, якщо особа вчинила всі необхідні дії для подання зобов'язання про припинення і з незалежною від неї причин не може отримати відповідний афірмативний документ, то він подає декларацію про відмову від іноземного громадянства.

Важливо! Не потрібно подавати зобов'язання іноземцям, в державах яких, існує механізм автоматичного припинення одночасно з набуттям громадянства іншої держави, а це зокрема громадянам Австрії, Німеччини, Ірландії, Іспанії, Латвії, Литви, Королівства Нідерланди, Норвегії, Словаччини, Естонії.

Люди, що знаходяться на території держави Україна в статусі біженця або шукача притулку, замість обіцянки припинити громадянство подають декларацію про відмову особи-біженця в Україні або шукача притулку в Україні від іноземного громадянства.

Також особи, які подали декларацію припинення іншого громадянства, зобов'язані повернути свій іноземний паспорт тієї країни в її уповноважені органи.

 

Хто не може відновитися в громадянстві України?

До цієї категорії ЗУ «Про громадянство» відносить осіб, які набули громадянство України обманними діями, шляхом надання фальшивих документів або вчинили певні інші дії.

З питань поновлення в українському громадянстві, і іншим аспектам набуття громадянства України звертайтеся в юридичну компанію «Приходько та партнери» - ми надамо Вам якісну та кваліфіковану юридичну допомогу!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація