Відмова від спадщини за кордоном
E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз

Відмова від спадщини за кордоном

Час прочитання: 3 хв.

Спадкування та всі процедури, що з ним повʼязані за кордоном мають свої юридичні нюанси та особливості.

Ви можете сказати, що головною проблемою у спадкуванні за кордоном є віддаленість особи від фізичного розташування спадкового майна, однак на практиці це зовсім не так.

Головним чинником, що породжує проблематику при спадкуванні за кордоном є різна нормативно-правова база кожної країни, а це по своїй суті і є визначним фактором для того, щоб стати законним спадкоємцем.

У цій інформаційній статті ми розглянемо досить важлива тема на сьогодні - особливості відмови від спадщини, перебуваючи за кордоном України.

Як відмовитись від спадщини, перебуваючи за межами України?

Перш за все потрібно зазначити, що подання заяви про відмову від спадщини є безпосереднім вчинком, який повинен здійснити спадкоємець.

А тому, якщо ви перебуваєте за кордоном ви можете відмовитись від спадщини наступним шляхом:

  • Зʼясувати місце відкриття спадщини. Зазвичай спадщина відкривається за останнім місцем проживання чи реєстрації спадкодавця, або за місцезнаходженням спадкового майна (основної його частини).
  • Звернутися до консульської установи України або дипломатичного представництва України в державі в якій ви перебуваєте. Спадкоємець власноруч складає заяву про відмову від спадщини, звертається з нею до консула, останній засвідчує справжність його підпису на такій заяві та проставляє свій підпис і гербову печатку. Оскільки консульські посадові особи наділені повноваженнями вчиняти нотаріальні дії за межами України.
  • Відправка заяви про відмову від спадщини засобами міжнародного поштового звʼязку. Після засвідчення вашого підпису на заяві, спадкоємець повинен надіслати заяву поштовими засобами до нотаріуса, що працює на території України і який повинен буде оголошувати про відкриття спадщини.
  • Подача документів через законного представника. Для того, щоб не перейматися законністю дій нотаріуса, особа також може подати відповідні документи через свого представника, а останній в свою чергу передасть їх нотаріусу. В такому випадку громадянин самостійно обирає яким чином потрібно передати представнику всі необхідні документи.
  • Відкриття спадкової справи. Якщо спадкоємець надіслав нотаріусу, що перебуває в Україні заяву про відмову від спадщини без засвідчення належним чином свого підпису, то вона в такому випадку все одно буде прийнята. Однак є нюанс, нотаріус повідомляє спадкоємцю про те, що спадкова справа була заведена та він повинен надіслати повторно заяву, в якій його підпис засвідчений нотаріально, або особисто зʼявитися до нотаріуса для реалізації своїх прав.

Отже, громадяни України можуть не зʼявлятися особисто для того, щоб відмовитись від спадщини, оскільки чинне українське законодавство передбачає цілком альтернативні процедури для повної реалізації прав спадкоємців, які перебувають на постійному місцю проживання за кордоном.

Які строки для цього існують?

Спадкова справа повинна бути відкрита протягом 6 місяців з моменту смерті спадкодавця. А тому, громадяни України, що перебувають за кордоном повинні подати заяву про відмову від спадщини протягом цього часу.

Однак, якщо вони пропустили 6 місячний термін на реалізацію свого права, то таким чином вони вважаються такими, хто автоматично відмовився від прийняття спадщини.

Якщо ви хочете відмовитись від спадщини за кордоном, то в такому випадку найкращим варіантом для вирішення даного питання буде звернення до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда забезпечить подання всіх необхідних процесуальних документів для відмови від спадщини, а також розʼяснить майбутні наслідки після реалізації цього законного права спадкоємця. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація