Відмова від проходження ВЛК

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз

Відмова від проходження ВЛК

Час прочитання: 3 хв.

На сьогодні Україна вже понад 2 роки веде повномасштабні активні бойові дії щодо захисту своєї законної території від загарбника в особі Російської Федерації. Загальна лінія фронту станом на 2024 рік складає 3200 кілометрів, а інтенсивні бойові дії тривають протяжність близько 1200 кілометрів. Зрозуміло, що така ділянка, де ведуться бойові дії потребує великої кількості захисників з боку громадян України. А тому питання мобілізації нових осіб до складу ЗСУ є вкрай важливим для країни сьогодні. Однак на практиці досить часто постає питання чи може особа відмовитись від проходження ВЛК, якщо вона вважає себе не придатною до служби? Про даний правовий аспект ми і поговоримо у цій інформаційній статті.

Чи передбачений українським законодавством обовʼязок проходити ВЛК? 

Із аналізу положень ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу” вбачається, що громадяни, які приписані до призовних дільниць, і які тільки збираються до них приписуватися зобовʼязані проходити обовʼязковий медичний огляд для виявлення їх фізичних та психічних вад та формування відповідного людського резерву, щоб держава мала в майбутньому можливість мобілізувати відповідну кількість осіб з урахуванням потреб ЗСУ та ситуації на фронті. Це також і стосується громадян України, які призиваються на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (воєнний стан).

Аналогічний обовʼязок можна також знайти у пп. 4 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Отже, чинним законодавством України прямо закріплюється обовʼязок громадян України проходити медичний огляд (ВЛК).

Чи існують правові підстави для відмови від проходження ВЛК?

В період воєнного стану відмова від проходження ВЛК суперечить нормам чинного законодавства, оскільки Наказом МОУ № 402 від 14 серпня 2008 року зазначено, що основною метою ВЛК є забезпечення якісного призову громадян України на строкову військову службу до лав ЗСУ шляхом проведення їх медичного огляду та встановлення поточного стану здоровʼя особи. А тому відмовитись від проходження ВЛК на сьогодні неможливо.

Яка існує відповідальність за відмову від проходження ВЛК? 

Якщо особа належним чином отримала повістку, зʼявилась до ТЦК та СП та отримала направлення для проходження ВЛК і в такому випадку відмовилась від виконання цієї вказівки під час дії воєнного стану в країні, то їй загрожує адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу розміром від 3400 грн. до 5100 грн. (ч. 2 ст. 210-1 КУпАП).

 

У вас залишилися питання щодо відмови від проходження ВЛК? У такому випадку слід обовʼязково звертатися до професійних юристів із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші фахівці чудово розуміються на проблемних аспектах військового права в Україні, адже постійно його застосовують на практиці та мають багаторічний досвід роботи у цій галузі права. Крім цього ми завжди працюємо на результат для наших клієнтів. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація