Відмова від повістки
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз

Відмова від повістки

Час прочитання: 3 хв.

Відмова від повістки до військкомату є актуальним питанням для багатьох громадян, особливо тих, хто не бажає або не може служити у Збройних Силах. Українське законодавство надає можливість відмовитися від повістки за певними умовами, проте це право повинно використовуватися відповідально та обґрунтовано. У цій статті ми розглянемо правові аспекти відмови від повістки до військкомату та надамо корисні поради для тих, хто зіштовхується з цим питанням.

Перш за все, слід розуміти, що відмова від мобілізаційної повістки є доволі дискусійним питанням на сьогоднішній день в правовому полі. Оскільки, жодним чинним нормативно-правовим актом, не передбачено чіткої можливості для прямої відмови від повістки.

Відмовитись від повістки без будь-яких негативних юридичних наслідків може категорія осіб, яка була виключена з військового обліку. Оскільки такі особи, з моменту виключення з обліку, не мають ніякого юридичного та правового зв’язку з ТЦК. Адже вони виключені з військового обліку і не мають будь-яких зобов’язань перед ТЦК. В тому числі і таких як отримати повістку і з’явитись за нею. Проте така категорія осіб є доволі невеликою від загального числа військовозобов’язаних.

 

У всіх інших категорій військовозобов’язаних осіб, ситуація є складнішою. Очевидно, що від повістки можливо відмовитись у тому разі, якщо в такій будуть прописані не вірно особисті дані( прізвище, ім’я, по батькові, рік народження і тд). Таку повістку можна не підписувати. Також, якщо бланк повістки буде без відповідної печатки ТЦК та підпису комісара.

Загалом, у інших випадках, відмова вважатиметься незаконною і представники ТЦК зможуть зафіксувати відмову та оформити адміністративне правопорушення. Як юридичний наслідок такого правопорушення – є штраф у розмірі від 850 до 1700 грн у відповідності до статті 210 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Слід зазначити, що представники ТЦК мають право вручати повістку у будь-яких громадських місцях, стосовно цього, чинними нормативно-правовими актами відсутні, будь-які обмеження, стосовно місця вручення повістки. Отже це можуть бути парки, вулиці міст, торгово-розважальні центри, магазини, спортзали і тд.

Варто розуміти, що є можливість, написати відмову від повістки, а точніше явки за цією повісткою, безпосередньо вже після її отримання. Краще розібрати таку відмову, на реальному кейсі нашої компанії.

Олег отримав мобілізаційну повістку на відправку, проте він мав об’єктивні причини щоб від неї відмовитись. Оскільки його рідна мати перебувала на стаціонарі в лікарні з підозрою на інсульт та діабет. Окрім нього, ніхто не міг за нею доглядати та допомагати в її стані.

Відповідно ми склали для нашого клієнта лист до тцк з обгрунтуванням обставин та доклали виписки з лікарні, заключення лікарів, кардіограму та копію паспорту матері і свідоцтва про народження клієнта, щоб довести родинні зв’язки між ними. Після отримання цього листа з підтверджуючими документами, ТЦК надало клієнту відтермінування від мобілізації у зв’язку з об’єктивними обставинами.

 

Тому, якщо Ви маєте сумніви щодо Вашої відмови від повістки до військкомату, краще звернутися за консультацією до досвідченого юриста нашої компанії. Він зможе проаналізувати Вашу ситуацію та надати професійну пораду щодо найкращого способу дії.

Дотримання вищезазначених порад допоможе Вам коректно скористатися цим правом і уникнути можливих негативних наслідків. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з військового права зв’яжеться з Вами найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація