Відмова від дитини батьком
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз

Відмова від дитини батьком

Час прочитання: 3 хв.

Нерідко в сучасному житті так трапляється, що батько дитини хоче відмовитись від батьківських прав на неї.

Причин такого бажання може існувати досить багато, а саме: безвідповідальне ставлення до свого власного життя та виконання обовʼязків в ньому, уникнення сплати аліментів на дитину, сумніви особи щодо біологічного походження дитини тощо.

Тому, питанням як це можна реалізувати на практиці задається не один громадянин України. В чому і вбачається актуальність обраної тематики.

У цій статті ми поговоримо про те, як на сьогодні можна відмовитись від батьківства дитини із врахуванням чинних нормативно-правових актів України.

Як відбувається відмова батька від дитини?

Перш за все варто розуміти, що відмова батьком від дитини в нашій державі законодавством не передбачається. Це означає, що ви не зможете написати таку відмову у простому письмовому вигляді і таким чином відмовитись від дитини. На практиці це працює дещо інакше.

Для того, щоб відмовитись від дитини зацікавлена особа (родич, близький або представник соцслужб), повинен звернутися до судових органів влади із позовом про позбавлення особи батьківських прав.

Тавож безпосередньо сам батько може  оспорити факт свого батьківства (ч. 1 ст. 136 СКУ). У такій справі громадянину потрібно буде доказувати той факт, що він та дитина не мають кровного споріднення, біологічна матір чітко знала та усвідомлювала дану обставину, а тому позов підлягає задоволенню в повній мірі.

Однак, якщо громадянин під час проведення реєстрації себе як батька дитини, достовірно знав, що він не її біологічним батьком, то в такому випадку він не має права оспорювати факт батьківства в судовому порядку.

Сюди також слід віднести й громадянина, який дав згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до ч. 1 ст. 123 СКУ.

Важливо! Факт оспорювання батьківства можна доводити лише після того, як відбулось народження дитини і до моменту досягнення нею 18 років (повноліття). Якщо дитина під час свого народження померла, то в такому випадку неможливо оспорювати факт батьківства.

Які докази слід подавати до суду разом із заявою?

  • Результати проведення генетичної чи імунологічної експертизи з метою встановлення кровного споріднення з дитиною (ДНК-тест);
  • Письмові пояснення та усні показання свідків;
  • Біологічний матеріал дитини та позивача, якщо суд визначить потребу в проведенні власної судово-генетичної експертизи для встановлення кровного споріднення між особами.

Важливо! Позовна давність до справ, що повʼязані із фактом оспорювання батьківства та виключення відповідного запису із акту про народження дитини -  не застосовується (ч. 6 ст. 136 СКУ).

Чи потрібно сплачувати судовий збір за подання відповідної заяви?

Так. Оскільки це закріплено в п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, де сказано, що за подачу позовної заяви немайнового характеру фізична особа сплачує судовий збір розміром в 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Якщо ви хочете відмовитись від батьківства дитини, однак не знаєте як це правильно реалізувати на практиці, то в такому випадку звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші фахівці розуміють юридичні тонкощі оспорювання факту батьківства, оскільки володіють багаторічним досвідом роботи та ґрунтовними знаннями у сфері сімейного права України. Крім цього, ми завжди працюємо на результат для наших клієнтів. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація