"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".
Керівник практики міграційного права
Адвокат, магістр права. Спеціалізується на міграційному та військовому праві. Захист прав іноземних громадян, супровід оформлення дозвільних документів для іноземців, супровід громадян в ТЦК та СП для оновлення даних, оформлення відстрочки.
Відмова в оформленні дозволу на імміграцію в Україну
Основний порядок і процедура оформлення дозволу на імміграцію в Україну регламентовані ЗУ «Про імміграцію» і Порядком, затвердженим Постановою КМУ №1983 від 26.12.2002 року (зі змінами). Відповідно до Закону, існують підстави для оформлення дозволу на імміграцію в Україну, що в подальшому дає іноземному громадянину можливість оформити постійну посвідку на проживання.
Найпоширенішими підставами, за якими здійснюється провадження з питання отримання дозволу це:
- шлюб з громадянкою / -іном більше двох років;
- наявність дітей, народжених на території України;
- на підставі родинних зв'язків з народженими / проживають в Україні найближчими родичами.
Причини відмови у видачі дозволу на імміграцію передбачаються Законом, а саме ст. 10. Згідно зі статистичними даними з різних джерел, за останні два роки почастішали відмови у видачі дозволів на імміграцію. За неофіційними даними - це робиться для зменшення імміграційних процесів в Україні і боротьбою з нелегальною міграцією. Найпоширенішими причинами для відмови в отриманні дозволу на імміграцію, органи міграційної служби вказують ст. 10, ч.1, п. 4,6. Згідно з Порядком, після отримання документів від заявника підрозділи міграційної служби в місячний термін здійснюють всебічну перевірку документів, наявність підстав, передбачених Порядком, а також, в рамах своєї компетенції перевіряють наявність або відсутність підстав для відмови у видачі дозволу на імміграцію, передбачених ст. 10 Закону - відправляючи, отримуючи і вивчаючи при цьому відповіді на запити з регіональних органів СБУ, Апарату Українського бюро Інтерполу, Національної поліції України та Державної прикордонної служби. За результатами відповідних перевірок зазначені органи надають відповідь на запит.
Часто, міграційна служба отримує від СБУ інформаційні листи, в яких сказано, що СБУ вважає за правильне відмовити іноземному громадянину в дозволі через не проживання іноземцем за вказаною адресою в заяві на отримання дозволу на імміграцію. Відповідно міграційна служба приймає ці відповіді на запити до уваги і відмовляє іноземцю в дозволі і розцінює, як надання завідомо неправдивої інформації, при чому, не маючи ніяких інших причин для відмови.
Через те, що адміністративного порядку оскарження рішення у відмові у видачі дозволу на імміграцію немає, вдаються до судового процесу. Відповідно до реєстру судових рішень існує ряд подібних справ, де іноземець судиться з міграційною службою і просить скасувати рішення у відмові у видачі дозволу на імміграцію, посилаючись на те, що відповіді на запити з СБУ, НП і т.п. мають всього лише інформаційний характер.
Профільні юристи юридичної компанії «Приходько і Партнери» допоможуть Вам у вирішенні подібних питань у відносинах з Міграційною службою. Нададуть Вам повноцінну консультацію, проведуть аналіз Ваших документів і забезпечать Вам позитивний результат по справі, тобто в отриманні дозволу на імміграцію.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Керівник практики міграційного права
Адвокат, магістр права. Спеціалізується на міграційному та військовому праві. Захист прав іноземних громадян, супровід оформлення дозвільних документів для іноземців, супровід громадян в ТЦК та СП для оновлення даних, оформлення відстрочки.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня