"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".
Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.
Відмова у видачі закордонного паспорта
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, за допомогою якого підтверджується українське громадянство та який дає підставу для виїзду з України та в’їзду назад. У деяких ситуаціях громадянин може зіткнутися з тим, що йому відмовляють у видачі закордонного паспорта. Ряд ситуацій дійсно створює для цього підстави, а у деяких випадках має місце зловживання посадових осіб. Отож, пропонуємо більш ретельно ознайомитися з цим питанням, а також – дізнатися, чим можуть в ньому допомогти юристи практики міграційного права юридичної компанії «Приходько та партнери».
Підстави для відмови у видачі закордонного паспорту
Немає таких підстав, які були б причиною повної та остаточної відмови у видачі закордонного паспорта. Така відмова може бути лише тимчасовою та мати місце у випадках, коли:
- громадянин знає відомості, котрі є державною таємницею (Законом «Про державну таємницю» встановлено строк, скільки часу така людина не може виїздити за кордон);
- є невиконані зобов’язання або неврегульовані аліменти (до речі, наявність себе у реєстрі боржників аліментів можна перевірити через Опендатабот);
- громадянин свідомо подав неправдиві відомості про себе під час оформлення паспорта;
- проти громадянина порушено кримінальну справу;
- громадянин не виконує тих зобов’язань, які визначені щодо нього відповідним рішенням суду;
- особа є військовозобов’язаною;
- у суді є цивільний позов щодо громадянина, а провадження у справі ще не закінчене;
- особа перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції.
Якщо є такі підстави, то представники ДМС можуть відмовити у видачі закордонного паспорта. Разом з тим, іноді громадянин стикається з відмовою, коли уповноважені особи посилаються на начебто наявність однієї з цих підстав, однак насправді її немає. У такій ситуації їхні дії можна оскаржити.
Оскарження відмови у видачі закордонного паспорта
Якщо громадянину повідомили про відмову в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, то він може оскаржити таке рішення територіального підрозділу ДМС. Для цього треба звернутися або до вищого територіального підрозділу чи органу ДМС, або до Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб. Також це можна зробити в судовому порядку.
Якщо оскарження відбулося успішно, а в документах, які попередньо подавалися на оформлення документа, не відбулося змін, то оформлення відбуватиметься за тими самими документами.
Щодо інформації про розгляд скарги у відповідному територіальному підрозділі чи органі ДМС, то її заявнику доводять до відома за місцем його проживання.
Чим буде корисною допомога кваліфікованих юристів?
У відділі міграційного права юридичної компанії «Приходько та партнери» працюють фахівці, котрі регулярно стикаються з запитами клієнтів у цій темі. Тому ми знаємо чіткі, якісні та налагоджені алгоритми дій, за допомогою яких можна захистити ваші права.
Тож звертайтеся. Ми надаємо різні послуги, починаючи з консультування та завершуючи представництвом клієнтських інтересів у судовій інстанції. Якщо адміністративні способи оскарження відмови у видачі паспорта не спрацювали, можна використати саме судовий варіант.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня