Відмова у призначенні пенсії

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Відмова у призначенні пенсії

Час прочитання: 3 хв.

Коли настає момент оформлення пенсії, потрібно звертатися до відповідного територіального управління Пенсійного фонду. Протягом 10 днів з моменту, коли надійшла ваша заява, цей орган має прийняти позитивне чи негативне рішення. Так ось, часто рішення буває саме негативним, причому – з формальним вказуванням тих причин, котрі не мають місця на практиці. Розглянемо це більш детально, а ще – торкнемося того, чим можуть стати корисними послуги адвокатського бюро «Приходько та партнери».

 

Чому Пенсійний фонд України відмовляє в оформленні пенсії?

Отож, найбільш поширеними причинами стають:

  • Відсутність стажу. В такому випадку потрібно доводити його наявність або ж – право на те, щоб стаж на окремих посадах був зарахований на пільгових умовах. Наприклад, для військовослужбовців це може бути пільгова вислуга років, коли місяць рахується за три у зв’язку з участю в бойових діях.
  • Недоліки у заповненні трудової книжки. Приміром, це може бути нечіткий почерк та складність у тому, аби розібрати написане.
  • Робота в інших країнах. Це доволі розповсюджене питання, котре ще більше актуалізувалося в умовах війни.
  • Питання щодо атестації робочих місць. Це теж досить поширена причина, коли чиновники ПФ мають необґрунтовані претензії, котрі перекладаються на відповідальність самого пенсіонера.
  • Відсутність уточнюючих документів, котрі могли б підтвердити пільговий стаж роботи, або інформацію про те, що людина працювала у шкідливих умовах. Друге стосується тих, хто претендує на пільгову пенсію за Списками № 1 та № 2.
  • Неточності в документах. Приміром, є розбіжності в написанні прізвища та імені у трудовій книжці й паспорті. У такому випадку представники ПФ можуть вважати, що трудова книжка належить іншій людині. Відповідно – в оформленні пенсії відмовлять.
  • Видання довідки про стаж роботи на територіях, котрі є тимчасово непідконтрольними Україні. У такій ситуації виникає питання про чинність документів, котрі видані представниками квазідержавних утворень.
  • Відсутність у документах віку. Це може бути характерно для осіб, котрі мають право на призначення пільгової пенсії за Списками № 1 та № 2.

Можуть також бути інші причини, однак ці є найбільш поширеними.

Що робити, якщо Вам відмовили в оформленні пенсії?

Найбільш дієвим способом поновлення порушеного права є оскарження рішення про відмову у призначенні пенсії. Варто обрати варіант оскарження в судовому порядку, оскільки взаємодія з самим Пенсійним фондом напряму показує те, що це не є ефективний метод впливу. До суду можна звернутися не пізніше 6 місяців з того дня, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися, що її право порушується.

 

Чому варто обрати нас?

Фахівці адвокатського бюро «Приходько та партнери» звикли працювати на результат. Ми не спиняємося на півдорозі та робимо усе необхідне, щоб захистити ваші інтереси, і щоб Пенсійний фонд призначив вам пенсію. З практики ми добре знаємо, наскільки часто Пенсійний фонд порушує права пенсіонерів, котрі мав би підтримувати та сприяти у їхній реалізації.

Але, замість того, щоб жалкувати за несправдженими очікуваннями про справедливість, ми знаємо, як її відновити у дієвий спосіб. Тож з радістю допоможемо в цьому вам. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація