Відмова у призначенні пенсії на пільгових умовах

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Відмова у призначенні пенсії на пільгових умовах

Час прочитання: 3 хв.

Пенсія на пільгових умовах – це поширена категорія питань, з якими звертаються клієнти до адвокатського бюро «Приходько та партнери». Якщо умовно розподілити усі такі звернення на дві великі групи, то це будуть:

 • «цивільні» пенсії та, відповідно, відмови Пенсійного фонду з цих питань;
 • «військові» пенсії та відмови органів, котрі уповноважені оформлювати подання та направлення документів до ПФУ, аби можна було призначити пенсію на пільгових умовах.

Тож розглянемо більш детально кожну з цих категорій. А також розповімо про те, чим стануть в нагоді послуги нашої команди.

 

«Цивільні» пенсії

Призначення пенсійного забезпечення за віком чи стажем на пільгових умовах суттєво відрізняється від процедури призначення пенсійного забезпечення на загальних підставах. Це пов’язано з тим, що тут враховуються фактори, котрі впливають на формування пільг. Йдеться про зменшення:

 • необхідного для призначення пенсії стажу;
 • віку;
 • обох цих показників.

Стосовно правових норм, котрі регулюють це питання, то їх можна знайти у Списку № 1 – пункті 1 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування». Також є Список № 2 – пункт 2 згаданої статті. Саме у цих обох списках можна побачити перелік випадків, де передбачається зменшення стажу та віку, необхідних для отримання пільгової пенсії.

Коли йдеться про так звані цивільні пенсії, Пенсійний фонд часто відмовляє у їх призначенні на пільгових умовах, посилаючись на такі причини:

 • те, що особа не досягла пенсійного віку на момент, коли звертається;
 • те, що є перерва між атестаціями робочих місць за умовами праці;
 • те, що атестація робочих місць за згаданим критерієм відсутня.

Також працівники ПФ можуть апелювати до відсутності уточнюючих довідок.

«Військові» пенсії

Якщо говорити про нормативно-правову базу, котра регулює це питання, то йдеться передусім про Постанову Кабміну від 17 липня 1992 року № 393. Там зазначені усі ключові аспекти, котрі регулюють призначення пенсії для військових на пільгових умовах.

Питання так званих військових пенсій пов’язане на практиці з багатьма ускладненнями. Пенсіонер нерідко змушений судитися з уповноваженим органом стосовно подання для призначення пенсії до ПФУ, а ще – з самим Пенсійним фондом. Тож вкрай вагомою стає якісна юридична допомога.

Чому варто звернутися до нас?

Військове право – одна з базових галузей спеціалізації команди адвокатського бюро «Приходько та партнери». Наші юристи діють наступним чином:

 • аналізують наявні документи;
 • за необхідності, подають уточнюючі адвокатські запити до уповноважених органів;
 • намагаються вирішити питання в досудовому порядку;
 • якщо попередні дії не принесли результату, то здійснюють повний юридичний супровід в суді.

 
Отже, саме такою є послідовність нашої роботи в подібних запитах. Ми добре розуміємо такі категорії справ – як у категорії військових, так і в питанні цивільних пенсій. На превеликий жаль, практика свідчить, що Пенсійний фонд, який мав би дбати про права пенсіонерів, часто стає тим першим суб’єктом, котрий їх порушує. Однак такі справи є виграшними, тому ви можете бути певними в тому, що ми працюватимемо на результат, аби дійсно якісно та ефективно вам допомогти.

Щоб отримати консультацію або допомогу юриста по пенсійним справам  – заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація