ВІДМОВА У ОФОРМЛЕННІ ДОЗВОЛУ НА ІММІГРАЦІЮ В УКРАЇНУ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ВІДМОВА У ОФОРМЛЕННІ ДОЗВОЛУ НА ІММІГРАЦІЮ В УКРАЇНУ

Час прочитання: 2 хв.

 Основний порядок і процедура оформлення дозволу на імміграцію в Україну регламентовані ЗУ «Про імміграцію» і Порядком, затвердженим Постановою КМУ №1983 від 26.12.2002 року (зі змінами). Відповідно до Закону, існують підстави для оформлення дозволу на імміграцію в Україну, що в подальшому дає іноземному громадянину можливість оформити постійну посвідку на проживання.

 Найпоширенішими підставами, за якими здійснюється провадження з питання отримання дозволу це:

  • шлюб з громадянкою / -іном більше двох років;
  • наявність дітей, народжених на території України;
  • на підставі родинних зв'язків з народженими / проживають в Україні найближчими родичами.

 Причини відмови у видачі дозволу на імміграцію передбачаються Законом, а саме ст. 10. Згідно зі статистичними даними з різних джерел, за останні два роки почастішали відмови у видачі дозволів на імміграцію. За неофіційними даними - це робиться для зменшення імміграційних процесів в Україні і боротьбою з нелегальною міграцією. Найпоширенішими причинами для відмови в отриманні дозволу на імміграцію, органи міграційної служби вказують ст. 10, ч.1, п. 4,6. Згідно з Порядком, після отримання документів від заявника підрозділи міграційної служби в місячний термін здійснюють всебічну перевірку документів, наявність підстав, передбачених Порядком, а також, в рамах своєї компетенції перевіряють наявність або відсутність підстав для відмови у видачі дозволу на імміграцію, передбачених ст. 10 Закону - відправляючи, отримуючи і вивчаючи при цьому відповіді на запити з регіональних органів СБУ, Апарату Українського бюро Інтерполу та Державної прикордонної служби. За результатами відповідних перевірок зазначені органи надають відповідь на запит.

 Часто, міграційна служба отримує від СБУ інформаційні листи, в яких сказано, що СБУ вважає за правильне відмовити іноземному громадянину в дозволі через не проживання іноземцем за вказаною адресою в заяві на отримання дозволу на імміграцію. Відповідно міграційна служба приймає ці відповіді на запити до уваги і відмовляє іноземцю в дозволі і розцінює, як надання завідомо неправдивої інформації, при чому, не маючи ніяких інших причин для відмови.

 Через те, що адміністративного порядку оскарження рішення у відмові у видачі дозволу на імміграцію немає, вдаються до судового процесу. Відповідно до реєстру судових рішень існує ряд подібних справ, де іноземець судиться з міграційною службою і просить скасувати рішення у відмові у видачі дозволу на імміграцію, посилаючись на те, що відповіді на запити з СБУ, НП і т.п. мають всього лише інформаційний характер.

 Профільні юристи юридичної компанії «Приходько і партнери» допоможуть Вам у вирішенні подібних питань у відносинах з Міграційною службою. Нададуть Вам повноцінну консультацію, проведуть аналіз Ваших документів і нададуть Вам гарантії в успішному результаті справи, тобто в отриманні дозволу на імміграцію.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація