"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."
Керівник практики господарського та цивільного права
Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.
ВІДМОВА У НАДАННІ ДОЗВОЛУ НА ПРОХОДЖЕННЯ ПІДГОТОВКИ В ІНТЕРНАТУРІ ЗА НАПРЯМКОМ “ФІЗІОТЕРАПІЯ”
Дана стаття присвячена у першу чергу студентам, які здобували вищу медичну освіту за кордоном і отримали відповідний диплом магістра за спеціальністю фізіотерапія.
Повернувшись до України, громадяни які здобули вищу освіту за кордоном отримавши диплом магістра за напрямком «Фізіотерапія» бажаючи вступити до інтернатури отримують відмову, що аргументуються відсутністю підстав відповідно до діючих нормативно-правових актів, а саме, що переліком спеціальностей та тривалості підготовки в інтернатурі відповідно до спеціальності, отриманої в закладі вищої освіти затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я від 22.06.2021 року № 1254 не передбачено проходження підготовки в інтернатури для фізіотерапевтів.
Проте, якщо звернути увагу на перелік спеціальностей підготовки в інтернатурі відповідно до спеціальності, отриманої в закладі вищої освіти, то вбачається, що за номером 18 (спеціальність в закладі вищої освіти – медицина, педіатрія) встановлена спеціальність для проходження підготовки в інтернатурі – «Фізична та реабілітаційна медицина».
Таким чином, за логікою, що є підґрунтям для положень викладених у наказі Міністерства охорони здоров’я України від 22.06.2021 року № 1254 формується думка, що педіатри і особи котрі здобули освіту за фахом медицина, це особи котрі можуть проходити підготовку в інтернатурі за напрямком «Фізична та реабілітаційна медицина». Але для вузькоспрямованої спеціальності саме фізична терапія та ерготерапія є чи не найголовнішою складовою у галузі реабілітології.
У той час як, код і найменування відповідної деталізованої галузі за Міжнародною стандартною класифікацією освіти, що у постанові Кабінету міністрів України від 29.04.2015 року № 266, напрямок «Фізична терапія, ерготерапія» зазначена як «0915 - Therapy and rehabilitation».
Тобто саме фізична та реабілітаційна медицина базується на безпосередньо ерготерапії та фізичній терапії.
Фізична терапія, фізична реабілітація - це застосування з лікувальною і профілактичною метою фізичних вправ і природних факторів у комплексному процесі відновлення здоров'я, фізичного стану та працездатності хворих.
Окрім того, відповідно до ієрархії нормативно-правових актів постанова Кабінету міністрів України стоїть вище за наказ Міністерства охорони здоров’я України, як і Закони України, чи прийняті Україною міжнародні угоди.
Таким чином, можна стверджувати, що наказ Міністерства охорони здоров’я України від 22.06.2021 року № 1254 було затверджено не зовсім коректно, оскільки постановою Кабінету міністрів України від 29.04.2015 року № 266 прирівняно Фізичну терапію та ерготерапію до терапії та реабілітації, у той час, як фахівці у галузі педіатрії та загальний напрямок «Медицина» не мають таких вузькопрофільних знань у галузі реабілітаційної медицини як фахівці, котрі здобували освіту саме у цій спрямованості.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Керівник практики господарського та цивільного права
Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня