Фото: Відмінність витягу від виписки

Відмінність витягу від виписки

Час прочитання: 2 хв.

В підприємницькому середовищі нерідко існує непорозуміння, що саме мається під випискою і чим вона відрізняється від витягу.

Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» трактує поняття виписки з ЄДР як документу в електронній або паперовій формі, який формується та оновлюється за результатами проведення реєстраційних дій та містить відомості про юридичну особу (чи її окремий підрозділ), фізичну особу-підприємця. Тобто виписка – це результат реєстраційної дії, але не будь-якої, а тільки коли відбувається зміна відомостей, які перебувають на обліку в державних органах (зокрема, фіскальна служба, орган статистики або пенсійний фонд).

Документ, який може вам замінити виписку, тобто містить відомості, актуальні на даний час - є витягом. Закон розуміє останній як документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з ЄДР, які є актуальними на момент формування витягу або на момент, який зазначений у запиті, чи інформацію про відсутність даних відомостей у цьому реєстрі. Інформація, яка міститься у витягу є публічною, а отже отримати її може яка завгодно особа, звісно, при умові сплати певного державного мита.

Отже механізм отримання цього документу дуже простий. Для цього зацікавленій людині достатньо зайти на сайт Міністерства юстиції, обрати потрібну дату та критерії необхідних для вас відомостей, після сплатити мито за надання цієї адміністративної послуги і вже через декілька хвилин отримати на вашу електронну пошту потрібний витяг.

Отже, виписка просто містить відомості про юридичну особу чи ФОП, яка утворились внаслідок реєстраційної дії. Її може отримати тільки директору підприємства чи особисто на руки ФОП. А витяг – це публічна інформація, яка міститься в реєстрі і доступна по запиту для будь-якої особи (але отримати її можна лише на платній основі). Ця інформація є актуальною на дату та час формування витягу. Отримати обидва ці документи зовсім нескладно, потрібно лише врахувати зазначені нами нюанси.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація