ВІДКРИТО РИНОК ЗЕМЛІ. ЯК НЕ ВТРАТИТИ ПРАВО НА КОРИСТУВАННЯ ТА ОТРИМАТИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ВІДКРИТО РИНОК ЗЕМЛІ. ЯК НЕ ВТРАТИТИ ПРАВО НА КОРИСТУВАННЯ ТА ОТРИМАТИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ?

Час прочитання: 2 хв.

 Останніми місяцями серед громадян активно обговорюються земельні питання. Зокрема, люди цікавляться: "Чи не втратять вони свої земельні ділянки з відкриттям ринку землі?" Адже для них це зовсім нова та невідома процедура, яка потребує детального вивчення та аналізу. Для того, щоб сповна використати своє законне право на землю необхідно розуміти, що означає ринок землі та його вплив на кожного громадянина.

 Отже, ринок землі — це право громадян вільно купувати та продавати земельні ділянки. Тобто, це можливість бути повноправними власниками своїх земель. Наприклад, громадянин, який має у власності земельну ділянку з 1 липня 2020 року зможе вільно продати її, не шукаючи при цьому якихось тіньових схем.

 Але, землі які знаходяться в державній або комунальній власності продати поки буде неможливо.

 А як щодо тих громадян, які не мають у власності земельних ділянок, а лише ними користуються на праві постійного користування? Як оформити право власності на таку земельну ділянку, щоб в майбутньому можна було нею вільно розпоряджатися?

 Громадяни України, які мають у користуванні земельні ділянки з державною або комунальною власністю зможуть їх приватизувати за нормативно-грошовою оцінкою. Переважно, право постійного користування земельною ділянкою мають ті громадяни, які звернулися до органів місцевого самоврядування або органів державної влади з заявою про виділення їм такої земельної ділянки в постійне користування або оренду та користуються вже ними декілька років.

 Отже, для того, щоб не втратити своє право на земельну ділянку, якою людина користується, їй достатньо її приватизувати. Для цього варто:

  • звернутися до землевпорядної організації із заявою про виготовлення проекту землеустрою;
  • далі зареєструвати цю документацію у відділі Держгеокадастру;
  • після реєстрації в Держгеокадастрі варто звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою про передачу земельної ділянки у власність;
  • отримавши рішення органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність потрібно зареєструвати право власності на цю земельну ділянку. Це можна зробити через ЦНАП, нотаріуса або Державного реєстратора.

 Сьогодні найбільшою групою людей, які володіють землею є власники паїв. Їх земельні ділянки перебувають переважно в оренді. Строк оренди різний від 3 до 10 років. Тобто, з відкриттям ринку землі не всі можуть зразу продати свої земельні частки. Адже строк договорів не закінчиться 01 липня 2021 року. Звичайно, якщо власник паю хоче його продати своєму орендодавцю, то він це зможе зробити, розірвавши договір оренди зі згодою осіб. Але якщо власник паю має іншого покупця на цю земельну ділянку, то доведеться почекати щонайменше до закінчення строку договору, адже розірвати його не так просто.

 Але є й інший варіант, земельна ділянка може бути продана не орендареві, але при цьому договір оренди буде діяти, і орендар буде сплачувати орендну плату новому власнику.

 Ще варто зазначити, що невеликі фермери бояться, що не можуть конкурувати з великими сільськогосподарськими компаніями, адже щоб викупити землі які орендує в нього просто може не вистачити коштів.

 Тож, запитань залишається ще вдосталь, але для того, щоб не втратити своє право на земельну ділянку варто переглянути, чи належним чином оформлене право власності на неї, чи оформлені документи на земельну ділянку яка перейшла у спадок, чи можливо варто приватизувати земельну ділянку яка перебуває у користуванні.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація