Від якої суми проводиться публічний тендер у 2023 році?

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Від якої суми проводиться публічний тендер у 2023 році?

Час прочитання: 3 хв.

Від якої суми проводиться публічний тендер у 2023 році? Це питання в умовах воєнного в стану в країні досить часто піднімається громадянами, які беруть участь в публічних закупівлях або безпосередньо організаторами відкритих торгів. Воно виникає, тому що не кожен може розібратися із законодавством у сфері проведення публічних закупівель та і як показує практика зміни до нормативно-правових актів проводяться досить часто. А тому тематика є актуальною на сьогодні. У цій статті ми детально розглянемо чинні законодавчі положення щодо проведення публічних закупівель та визначимо від якої суми проводиться публічний тендер у 2023 році.

Які існують види тендерів станом на 2023 рік?

В період воєнного стану в Україні державні замовники публічних тендерів проводять такі закупівлі ( згідно із постановою КМУ №1178 від 12 жовтня 2022 року):

  • Відкриті торги з особливостями - в Україні є найбільш застосовуваним видом на практиці під час проведення публічних закупівель;
  • Спрощена закупівля - застосовується у тих випадках, коли замовник бажає провести конкурентну закупівлю у вартісних межах, що є меншими для проведення відкритих торгів з особливостями;
  • Закупівля без застосування системи Прозоро - укладається прямий договір із постачальником товарів, чи виконавцем робіт, послуг, якого замовник обирає самостійно, без проведення конкурентних торгів (спрощеної закупівлі);
  • Закупівля через електронний каталог - замовники можуть використовувати цей вид як альтернативу спрощеним та прямим закупівлям, коли вони мають намір придбати товари, які вже містяться у стандартному електронному каталозі на Прозоро Маркет. Проте важливо зауважити, що цей вид обмежений стандартними товарами і не може використовуватися для закупівлі робіт з цього каталогу.

Варто зазначити, що всі вони мають свої особливості проведення на практиці.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

В чому полягають головні особливості проведення відкритих торгів?

Відкриті торги з особливостями є одним із найпопулярніших способів проведення публічних закупівель в Україні під дії воєнного стану. Це пояснюється тим, що в них можуть брати участь усі субʼєкти господарювання, а мінімальна кількість пропозицій для їх проведення повинна бути не менше двох від учасників відкритих торгів. Учасники, які мають бажання взяти участь у відкритих торгах повинні подати свої пропозиції протягом семи календарних днів, а наявність тендерної документації для них є обовʼязковою.

Які вартісні межі проведення публічних тендерів у 2023 році?

Відповідно до постанови КМУ №1178 від 12 жовтня 2022 року замовники, які хочуть здійснити публічні закупівлі повинні обирати їх механізм проведення або через відкриті торги, або за допомогою електронного каталогу Прозоро Маркет (якщо закуповуються товари) у випадках, якщо:

  • Для товарів і послуг сума закупівлі повинна становити не менше 100 000 гривень. В цю категорію не слід відносити послуги з поточного ремонту;
  • Для поточного ремонту - не менше 200 000 гривень;
  • Для робіт - не менше 1,5 мільйона гривень.

Якщо сума закупівлі менша за 100 000 грн, замовники проводять публічну закупівлю за допомогою:

  • Електронного каталогу Прозоро Маркет;
  • Укладання прямих договорів із постачальником товарів, чи виконавцем робіт, послуг, але при цьому потрібно обовʼязково звітувати в ЕСЗ про їх підписання.

Таким чином, відповідна сума для проведення закупівель встановлюється вимогами законодавства.

Якщо вам потрібно визначити від якої суми проводиться публічний тендер у 2023 році або вам потрібна консультація щодо вирішення інших питань проведення публічних закупівель в Україні, то обовʼязково звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда має не тільки багаторічний досвід роботи у сфері публічних закупівель, а й розуміється на всіх юридичних тонкощах їх проведення. А тому приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація