ВИБІР ФОРМИ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ВИБІР ФОРМИ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

Час прочитання: 4 хв.

 Дана тема є досить обширною та щоб охопити всі деталі тема буде розбита на декілька частин.
Правова система України базується на цивільному законодавстві, на яке переважно впливають французький цивільний кодекс, римське право та традиційне українське звичаєве право.

 Формування та регулювання суб'єктів підприємницької діяльності в Україні охоплюються Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України "Про господарські товариства", Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, приватних підприємців та громадських формувань", та кілька інших законів, присвячених конкретним структурам бізнесу.

 Як правильно вибрати структуру бізнесу?

 Існує ряд факторів, які необхідно враховувати при виборі структури бізнесу в будь-якій юрисдикції. Ключовими серед них є:

 Простота інкорпорації: Складність процедури реєстрації та затвердження, необхідні документи, терміни та інші бюрократичні перешкоди

 Капітал: Мінімальний необхідний капітал, простота введення капіталу, легкість репатріації

 Відповідальність: ступінь захисту відповідальності від бізнес-ризиків

 Оподаткування: загальне податкове навантаження, включаючи податок на прибуток, податок на прибуток до капіталу, податок на дивіденди, податок на зайнятість та інші види податків

 Відповідність та звітність: Складність постійних вимог дотримання та подання звітності є дуже важливим фактором вибору структури бізнесу, що відповідає розміру та складності вашого бізнесу.

 Валютний контроль: ступінь контролю за репатріацією прибутку, капіталу та погашенням позик за межами країни, контроль за введенням капіталу або позиками з-за кордону.

 Обмеження ведення бізнесу: будь-які обмеження, що накладаються на ведення бізнесу

 Переїзд іноземного персоналу: простота переїзду іноземних працівників та затвердження їх дозволів на роботу

 Закриття бізнесу: Простота закриття чи продажу суб’єкта господарювання

 Важливо вивчити різні форми бізнес-структур, а також їх переваги та недоліки в цільовій юрисдикції. Нижче ви знайдете інформацію про основні характеристики бізнес-структур в Україні, які допоможуть вам вибрати правильну структуру для вашого бізнесу. Зауважте, що певні типи підприємств вимагають створення лише певного типу структури бізнесу (наприклад, банки можуть відкриватися лише як публічні акціонерні товариства або як кооперативні банки).

 Товариство з обмеженою відповідальністю

 Ідеальний вибір для малого та середнього бізнесу

 Як і в більшості інших юрисдикцій, Товариство з обмеженою відповідальністю - ТОВ (українською мовою - Товариство з обмеженою відповідальністю або просто «ТОВ») - це юридична особа, в якій відповідальність членів / акціонерів обмежується тим, що вони інвестували в компанію, а їхні особисті активи захищені від зобов'язань бізнесу. Товариство з обмеженою відповідальністю - один із найбільш універсальних та популярних видів господарських організацій у світі, включаючи Україну. Такі компанії різняться за розміром і обсягом, від консалтингової компанії, аж до різноманітного багатонаціонального конгломерату, такого як Google.

 Як фізичні особи, так і компанії можуть зареєструвати ТОВ в Україні. Унікальною особливістю структури Товариства з обмеженою відповідальністю України є те, що акціонерний капітал розділений на частини, а не на акції. Кожен учасник володіє частиною товариства, як це передбачено статутним документом ТОВ (статутом).

 Основні характеристики ТОВ

Реєстрація. Реєстрація компанії в Україні є досить простим процесом і може бути здійснена за 1-2 дні.

Обмежена відповідальність. Відповідальність власників (акціонерів) обмежується сумою їх вкладень у компанію.

Акціонери. ТОВ має мати як мінімум 1 акціонера. Акціонерами можуть бути фізичні чи юридичні особи та місцеві чи іноземні фізичні особи / юридичні особи. Акціонери є членами вищого органу ТОВ - Загальних зборів акціонерів

≽ Зареєстрована адреса. Кожна компанія повинна мати локальну зареєстровану адресу в Україні, яка є місцем офісу, керівництвом компанії та місцем, де компанія веде свою діяльність.

Акціонерний капітал. Не потрібно мінімального статутного капіталу.

Управління. ТОВ управляється наступними органами:

  • Загальні збори акціонерів - головний орган, що приймає рішення, який має повноваження вирішувати всі питання
  • Рада директорів або директор, обраний ЗЗУ.
  • Ревізійна комісія (за наявності)

Передача часток. Частки можуть вільно передаватися за умови дотримання пріоритетних прав, описаних у статуті компанії. ТОВ вимагає, щоб усі акціонери були внесені до статуту компанії. Тому будь-яка зміна акціонерів потребує внесення змін до статуту компанії.

Оподаткування. ТОВ оподатковуються за стандартними ставками корпоративного податку в Україні. Загалом оподаткування та податкові пільги в Україні залежать від розміру компанії, річного обороту та виду підприємницької діяльності.

 Бухгалтерський облік. ТОВ, як і будь-який інший суб’єкт господарювання, повинен вести належні бухгалтерські записи, використовуючи національні або міжнародні стандарти бухгалтерського обліку за МСФЗ.

 Найкраще підходить для:

Порівняно з іншими формами юридичних осіб в Україні, ТОВ забезпечує найкращий баланс між складністю, гнучкістю та масштабованістю. Він пропонує повний захист відповідальності власників бізнесу (тобто їхні особисті активи захищені від ділових зобов’язань) та гнучкість до розширення, коли ваш бізнес розширюється, але в той же час демонструє більш просту перевірку та дотримання вимог уряду.

 Тому більшість малих та середніх підприємств (місцевих та іноземних) вважають за краще засновувати ТОВ в Україні. Фактично ТОВ є найпопулярнішим типом утворення юридичної особи в Україні.

 Очікуйте продовження статті найближчим часом…

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація