ВИЇЗД НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ЗА КОРДОН

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ВИЇЗД НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ЗА КОРДОН

Час прочитання: 2 хв.

Коли людина приймає для себе рішення отримати дозвіл на постійне місце проживання за кордон і має не тільки бажання, але й передбачені законом права, в Україні йому необхідно отримати дозвіл на виїзд на постійне проживання за кордон в бажану країну.

Виїхати з України на постійне проживання в бажану країну можна і без отримання даного дозволу, але для уникнення складнощів і проблем в майбутньому, все ж необхідно його отримати. Особливо, коли ви плануєте отримувати посвідку на проживання (карту і інші документи) або навіть громадянство країни вашого постійного перебування.

Процес отримання дозволу на виїзд на постійне місце проживання за кордон кілька клопіткий і важкий процес, який має на увазі під собою збір немаленького пакета документів і подача їх у відповідний державний орган. Результатом буде проведення процедури зняття заявника з реєстраційного обліку в органах Державної міграційної служби України та передача його для проставлення на облік Міністерству закордонних справ. Всі подальші рухи за кордоном України будуть здійснюватися виключно на підставі закордонного паспорту України.

Документи, які потрібні будуть людині для оформлення дозволу:

  • Закордонний паспорт
  • Внутрішній паспорт країни громадянства
  • Документ про підтвердження народження
  • Нотаріальне дозвіл на виїзд від законних представників заявника
  • Форма 13
  • Довідка про відсутність заборгованості
  • Документ з військкомату про зняття з обліку
  • Фотографії

Для правової оцінки загальної документальної ситуації заявника інспектор міграційної служби може зажадати додаткові документи, наприклад, довідку про несудимість на території України.

Термін оформлення даного дозволу дійсно протягом шести місяців. В рамках цього періоду необхідно подати довідку про відсутність заборгованості, документ, що підтверджує факт виписки з місця проживання і внутрішній український паспорт до державного органу для проставлення в паспорт штамп про виїзд на постійне місце проживання за кордон в бажану країну.

Якщо людина в момент виникнення необхідності оформити виїзд на проживання знаходиться за кордоном, то його можна оформити в консульстві України в країні його перебування. Але не треба забувати, що термін оформлення дозволу з територіальної України шляхом подачі документів в міграційну службу України становить 3 місяці, а при отриманні даного дозвіл через консульство України в бажаної країні - 12 місяців.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація